CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Zapowiedzi Gigamic na 2010

Zapowiedzi Gigamic na 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 4-9.02.2010 w Norymberdze odbyły się 61. targi zabawek. Jest to największa w Europie impreza targowa branży zabawkarskiej, na której swoje miejsce od lat mają także wydawcy gier. Już dziś chcieliśmy Wam przedstawić tytuły, które w Niemczech zaprezentowało francuskie wydawnictwo Gigamic, światowy lider w produkcji wspaniale wykonanych gier logicznych, które urzekają nie tylko prostymi zasadami, ale także swoją formą. W bieżącym roku firma postanowiła skupić się przede wszystkim na grach familijnych w związku z czym planuje wprowadzenie 4 nowych produktów: gry karciane Papayoo oraz Yami, wyścigi żaglówek – Regatta oraz Kakuzu, czyli wieloosobowy wariant sudoku. Zapraszamy do lektury opisów tych gorących nowości. 


KAKUZU

Nie ma chyba nikogo kto nie miałby styczności z sudoku – ta wspaniała łamigłówka na stałe zagościła już nad Wisłą. Jednak pośród jej ogromnych zalet ujawniała się jej jedna wada – można ją rozwiązywać tylko w pojedynkę. Jednak dla wszystkich tych, którzy chcą zabawić się w sudoku z przyjaciółmi mamy Kakuzu!
Kakuzu pozwala wielu graczom na zmierzenie się na tym samym wzorze sudoku. Zgodnie z zasadami tej niezwykle popularnej łamigłówki w każdej kolumnie i każdym wierszu dana liczba może wystąpić tylko jeden raz. Jednak na początku rozgrywki wszystkie liczby są zmyślnie ukryte pod kamieniami. Poprzez wylosowanie płytki z woreczka gracz ustala jaką liczbę musi odnaleźć na planszy usuwając jeden ze znajdujących się na niej kamieni. Jeżeli mu się to uda odnaleźć właściwą wartość, może kontynuować ruch – zatrzymuje zdobyty kamień i poszukuje nowej liczby. Jeżeli jednak się pomyli, przekazuje zdjęty kamień przeciwnikowi po lewej, na którego teraz przychodzi kolej. Jak łatwo się domyślić celem gry jest zebranie jak największej liczby kamieni.
Aby zostać mistrzem Kakuzu trzeba posiadać te same umiejętności, które są niezbędne podczas rozwiązywania sudoku – logiczne myślenie, intuicja oraz umiejętna obserwacja!

Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: 20 minut


PAPAYOO

Mogłoby wydawać się, że Papayoo to normalna gra karciana, w którą można zagrać przy pomocy zwykłej talii kart. Jednak w tej grze nie ma waletów, dam ani króli. Zamiast nich jest natomiast niezwykła kostka oraz piąty kolor zwany Payoo. Celem gry jest zdobycie możliwie najmniejszej liczby punktów, unikając zbierania okropnych Payoo, a przede wszystkim Papayoo. Tej kłopotliwej 7, której kolor zmienia się z każdym kolejnym rozdaniem. Wszystko przez tę przeklętą kostkę!
Każde rozdanie rozpoczyna się od wymiany kart. Nie odpowiadają Ci karty, które masz na początku rundy? Żaden problem – przekaż je sąsiadowi po lewej! Jednak uważaj, ponieważ sąsiad z prawej także odda Ci swoje najgorsze karty. Później rozegrajcie rundę bez żadnych atutów czy meldunków. Wszystko zgodnie z prostymi zasadami, dzięki którym Papayoo jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych gier karcianych

Papayoo – tu nie zawsze wygrywa najlepszy!

Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 7-9 lat
Czas rozgrywki: 30 minut

REGATTA

Złap wiatr w żagle i wystartuj w eleganckim wyścigu jachtów. Steruj swym jachtem po trasie wyścigu ścigając się z przeciwnikami oraz omijając napotkane przeszkody. Regatta to gra dla prawdziwych miłośników regat.
Każdy ma na ręce 5 kart. Aby poruszyć swój jacht gracz musi wybrać z ręki kartę wskazującą kierunek oraz odległość, o którą popłynie jego łódź. Jeżeli uda mu się złapać wiatr w żagle, będzie mógł nawet pokonać podwójny dystans. Jednak czy będziesz płynąć do przodu, czy też zdecydujesz się zatarasować trasę przeciwnikom? Decyzja należy do Ciebie! Jednak pamiętaj, że wiatry, karty, a przede wszystkim przeciwnicy nie zawsze są po Twojej stronie.
Nie siedź niczym szczur lądowy, dołącz do Regatty i pożegluj z nami!

Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: od 5 lat
Czas rozgrywki: 20 minut

YAMY

96 zabawnych kart: każda z nich kwadratowa, z wartością od 1 do 6, w jednym z czterech kolorów. Każdy gracz ma na ręce 5 kart i w każdym swoim ruchu wymienia jedną z kart, starając się stworzyć jedną z kombinacji, której nie ma na swoim arkuszu: dwie pary, trójkę, czwórkę, fula, strita, kolor, szkółkę 1, szkółkę 2 i tak dalej… Jednak musi przy tym uważać aby się nie zdradzić ze swoimi planami, ponieważ jeżeli przeciwnicy odkryją jaki jest jego cel, mogą zacząć rzucać kłody pod nogi. Kiedy jeden z grających wyłoży swoje karty jedyną rzeczą, o którą musimy się martwić jest zdobycie możliwie największej liczby punktów, nawet jeżeli oznacza to zrezygnowanie z jednego z naszych celów.
Emocje gry w kości, połączone z napięciem znanym z remika oraz przyprawione blefem godnym pokera – wszystko to razem tworzy naprawdę niesamowitą mieszankę, czyli Yamy.
Lubisz gry karciane? Musisz spróbować Yamy!

Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: 7-9 lat
Czas rozgrywki: 30 minut

Pierwsze z opisywanych tytułów mają być dostępne w sprzedaży już w I kwartale 2010 roku. Jak zapowiada dystrybutor Gigamic na Polskę, firma G3 z Konina, niedługo po swojej światowej premierze gry będzie można nabyć także w polskich sklepach z grami.

Polskim dystrybutorem firmy Gigamic jest spółka G3 http://www.g3poland.com

 

 

źródło: otopr.pl
 

NOWOŚCI W ŚWIECIE ZABAWEK

WYLICZANKI

RYMOWANKI

WIERSZYKI

BAJKI DO CZYTANIA

PLAC ZABAW

  KRZYŻÓWKI

   ANGIELSKI NA WESOŁO

   Kolorowanki   Nie przeocz żadnej
   ważnej wiadomości!
   Zapisz się już dziś!

   Partner