CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

„Mali Powstańcy” – nowa gra planszowa wydawnictwa Egmont

„Mali Powstańcy” – nowa gra planszowa wydawnictwa Egmont

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod koniec października na rynku pojawi się nowa gra planszowa wydawnictwa Egmont - „Mali Powstańcy”. Jej rodzinny charakter oraz interesująca tematyka sprawi, że 
z przyjemnością zagrają w nią całe rodziny.

 

„Mali Powstańcy” to nie tylko gra o Harcerskiej Poczcie Polowej, ale także lekcja historii
w zupełnie nowej, pomysłowej formie. Partnerami, którzy wspierają Wydawnictwo w tym przedsięwzięciu są Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

 

Muzeum Powstania Warszawskiego chętnie angażuje się w projekty propagujące  naukę historii. Gry planszowe dla dzieci i młodzieży to doskonały sposób na poznanie historii.
Z badań przeprowadzonych przez
CBOS* wynika, że blisko 90 proc. Polaków uważa Powstanie za bardzo istotną cześć naszej historii – mówi Jan Ołdakowski dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego – Wiadomości o Powstaniu najczęściej przyswajane są w szkole. Wśród młodzieży popularnym źródłem informacji są internet, filmy, książki, gazety, radio, telewizja. Blisko połowa warszawiaków (46 proc.) informacje o Powstaniu czerpie od jego bezpośrednich świadków, a także z naszego Muzeum (36 proc.) – podkreśla Jan Ołdakowski.

 

Gra o harcerzach przenoszących powstańcze meldunki może stanowić doskonałą okazję do rozmowy rodziców i dzieci na temat Powstania.

 

Pomysł na grę o Harcerskiej Poczcie Polowej narodził się po jednej z wizyt w Muzeum Powstania Warszawskiego – mówi Filip Miłuński, autor gry – To tu spotkałem majora Edmunda Baranowskiego, ps. „Jur”, uczestnika Powstania, który oprowadził nas po Muzeum. Normalnie, bez zbyt wielkich słów, ale z dokładnością i dbałością o szczegóły. Pokazywał eksponaty, wyjaśniał, opisywał. To spotkanie zaowocowało pomysłem stworzenia gry planszowej „Mali Powstańcy”.

 

W ten sposób powstała gra, w którą można zagrać z najbliższymi – przyjaciółmi, dziadkami, rodzicami. Całe rodziny z przyjemnością usiądą wspólnie i spędzą miłe chwile grając i rozmawiając o naszej historii.

 

Gra planszowa „Mali Powstańcy” jest  grą rodzinną. Nie ma w niej przemocy. Gracze rywalizują o to, który z nich przeniesie najwięcej meldunków na planszy przedstawiającej lewobrzeżną Warszawę. Podczas gry gracze muszą również współpracować ze sobą! Istnieje bowiem możliwość, że brak współpracy zakończy się porażką wszystkich graczy.

 

W „Małych Powstańców” może grać od 2 do 4 osób w wieku od 8 lat. Gra dostępna jest w sieciach SMYK i EMPIK, w internecie: Merlin.pl, Empik.pl oraz w sklepach z zabawkami. Cena gry: 109 zł.

 


* Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" CBOS przeprowadził w dniach 2-8 lipca 2009 roku na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków. Warszawskie badanie zrealizowano w czerwcu 2009 roku na liczącej 1073 osoby losowej próbie dorosłych mieszkańców Warszawy. W opracowaniu dodatkowo uwzględniono pytania zlecone przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Opis gry

Gra „Mali Powstańcy” jest próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania Harcerskiej Poczty Polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. Młodzi harcerze przenosili meldunki i pocztę pomiędzy oddziałami powstańczymi, pomagając w ten sposób w walce z okupantem. W grze każdy z graczy przejmuje kontrolę nad zastępem takich harcerzy. Celem jest dostarczenie jak największej liczby rozkazów. Gracze rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej dostarczy rozkaz na miejsce, jednak równocześnie muszą ze sobą współpracować. Jeśli rozkaz nie zostanie dostarczony na czas oddziały powstańców mogą stracić poszczególne obiekty, a nawet dzielnice. Jeśli stracą zbyt wiele z nich gra kończy się porażką wszystkich graczy.

Atuty gry

·         gra wprowadza młodszych graczy w tematykę Powstania
Warszawskiego;

·         element edukacyjny: do gry dodany został informator na temat Harcerskiej Poczty Polowej, przygotowywany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego;

·         gra zawiera 2 warianty rozgrywki, podstawowy i zaawansowany, pozwalające grać zarówno dzieciom jaki i dorosłym graczom;

·         produkt najwyższej jakości, wyprodukowany w Polsce i spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa.


Więcej informacji o grze:
www.KrainaPlanszowek.pl

Partnerzy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Związek Harcerstwa Polskiego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Grę polecają: Focus Historia, Victor Gimnazjalista, MiastoDzieci.pl, TVN Warszawa.

 

 

źródło: Egmont

 

NOWOŚCI W ŚWIECIE ZABAWEK

WYLICZANKI

RYMOWANKI

WIERSZYKI

BAJKI DO CZYTANIA

PLAC ZABAW

  KRZYŻÓWKI

   ANGIELSKI NA WESOŁO

   Kolorowanki   Nie przeocz żadnej
   ważnej wiadomości!
   Zapisz się już dziś!

   Partner