CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Buduj kolej w USA lub handluj przyprawami w Indiach

Buduj kolej w USA lub handluj przyprawami w Indiach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydawnictwo G3 z przyjemnością informuje o wprowadzeniu do oferty kolejnych wspaniałych tytułów w polskich wersjach. Od kilku dni w sprzedaży dostępne są polskie wydania gier Chicago Express, rozszerzenia do Chicago Express oraz Batavii 

CHICAGO EXPRESS


Amerykański boom przemysłowy byłby nie do pomyślenia gdyby nie kolej. Rozwój tego wielkiego kraju był możliwy właśnie dzięki transportowi niezbędnych materiałów na ogromne odległości.
Dlatego też rozwój przemysłu w Ameryce Północnej jest uważany za synonim rozbudowy sieci kolejowych pojedynczych kompanii. Wiele z nich zostało w tamtych czasach założonych z pomocą inwestorów, którzy wyłożyli niezbędny kapitał.

Inwestując w amerykańską gospodarkę końca XIX wieku, gracze starają się osiągnąć możliwie największe zyski rozwijając sektor kolei. W trakcie rozgrywki gracze kupują udziały w sieciach kolejowych, budują połączenia oraz rozwijają miasta przemysłowe przez które przebiegają ich tory. Wszystko to po to, aby zwiększyć wartość dywidend, które otrzymują za posiadane udziały. Im lepiej rozwinięta sieć kolejowa przebiegająca przez wiele kluczowych miast, tym więcej funduszy gracze otrzymują. Zdobyte środki mogą potem wykorzystywać na dalszy rozwój swojego imperium, ale muszą pamiętać także o sobie, ponieważ na koniec wygrywa gracz, który zarobił najwięcej pieniędzy.

Chicago Express to wspaniała gra ekonomiczna polegająca na umiejętnym inwestowaniu w rozwijającą się sieć amerykańskiej kolei. Przeznaczona jest ona dla bardziej zaawansowanych graczy gustujących w grach ekonomicznych, wymagających umiejętnego zarządzania dostępnymi funduszami, a także długofalowego planowania.

Co ważne – gra ma niezwykle proste zasady, jest szybka (rozgrywka nie zajmuje więcej niż godzinę), a do tego umożliwia zabawę a gronie 2-6 osób. Wszystkie te zalety razem tworzą z Chicago Express prawdziwy majstersztyk pośród gier kolejowych. Każdy miłośnik gier tego gatunku powinien ją mieć!

Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: 60 min
Sugerowana cena gry: 179 zł

CHICAGO EXPRESS – ROSZERZENIE ERIE & NARROW GAUGE


Boom przemysłowy w XIX-wiecznej Ameryce trwa nadal, tak jak nadal trwa walka o stworzenie najlepszej sieci kolejowej w kraju! Powstają nowe kompanie kolejowe, które także chcą osiągnąć sukces.

Gracze znów wcielają się w role inwestorów i starają się zdobyć możliwie największe dywidendy. Jednak im więcej kompanii jest dostępnych, tym trudniej jest to osiągnąć! Który z inwestorów wykaże się największymi zdolnościami?

Chicago Express – Erie & Narrow Gauge to rozszerzenie do wspaniałej gry kolejowej Chicago Express składające się z dwóch modułów, które mogą być wykorzystywane wspólnie lub osobno.

Pierwszy moduł Kompania kolejowa Erie wprowadza do gry nową kompanię kolejową – Erie. Jest ona dostępna od momentu kiedy jedna z sieci kolejowych przyłączy jedno z ważnych miast znajdujących się w połowie drogi pomiędzy wschodnim wybrzeżem, a Chicago.

Kompania kolejowa Erie jako jedyna może wybudować połączenie z nowym Jorkiem usprawniając transport z tym kluczowym miastem. Co ważne, do dyspozycji jest tylko jeden udział Erie, więc osoba, która zdobędzie go w wyniku licytacji otrzyma tę kompanię na własność!

Drugi moduł nosi tytuł Kolej wąskotorowa i składa się z pomarańczowych lokomotyw kolei wąskotorowej oraz planszy, na której są one przechowywane gdy staną się dostępne. W 9 wybranych miastach na początku rozgrywki umieszcza się lokomotywy kolei wąskotorowej. Gdy jakakolwiek kompania dotrze do takiego miasta, pomarańczowa lokomotywa jest z niego usuwana i staje się dostępna. Każdy gracz może wziąć taką lokomotywę i umieścić ją na dowolnym polu, w ten sposób zwiększając koszt budowy innych torów lub blokując dostęp do danego pola.

Rozszerzenie do Chicago Express poszerza wspaniałą grę kolejową o nowe opcje, które na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom podstawowej wersji gry. Co ważne, polska premiera tego rozszerzenia ma miejsce równocześnie z premierą światową!

Uwaga: Do rozgrywki w Chicago Express Erie & Narrow Gauge wymagana jest podstawowa wersja gry Chicago Express!

Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: 60 min
Sugerowana cena gry: 69 zł
 

BATAVIA

Wspaniałe zachody słońca, egzotyczna flora i fauna, aromat najwspanialszych przypraw unoszący się w powietrzu – Daleki Wschód zawsze w magiczny sposób pociągał poszukiwaczy przygód, najemników, badaczy, kupców i handlarzy.

Około 400 lat temu, kupcy z wielu różnych krajów zorganizowali się w kompanie, dzięki czemu mogli na Daleki Wschód wysyłać większe statki.
Mieli nadzieję zbić fortunę na tych wyprawach, ponieważ przyprawy takie jak pieprz, czy gałka muszkatołowa były w tamtych czasach dosłownie na wagę złota.

Gracze wcielają się w kupców i odwiedzają biura handlowe pięciu Kompanii Wschodnioindyjskich znajdujące się w Azji. Każde biuro handlowe kompanii oferuje inny ładunek, który przypadnie kupcowi, który odwiedzi dane miejsce jako pierwszy.

W celu zdobycia dostępu do ładunków znajdujących się w biurze handlowym kompanii gracz musi jednak mieć odpowiednie karty statków.

Gracz, który odwiedzi biura handlowe z najbardziej lukratywnymi ładunkami i umieści najwięcej skrzyń w magazynie otrzyma na koniec złote monety.

Batavia to gra familijna skierowana do wszystkich miłośników przygody. Już czas zakasać rękawy i pokazać przeciwnikom jak prowadzi się interesy na Dalekim Wschodzie!

Liczba graczy: 3-5
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: 45 - 60 min
Sugerowana cena gry: 159 zł
 

 

źródło: otopr.pl 

NOWOŚCI W ŚWIECIE ZABAWEK

WYLICZANKI

RYMOWANKI

WIERSZYKI

BAJKI DO CZYTANIA

PLAC ZABAW

  KRZYŻÓWKI

   ANGIELSKI NA WESOŁO

   Kolorowanki   Nie przeocz żadnej
   ważnej wiadomości!
   Zapisz się już dziś!

   Partner