CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Nowe gry od G3

Nowe gry od G3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po niedawnej premierze polskich edycji gier Trucizna, Igloo Pop oraz O Zoo le Mio, a także po przygotowaniu długo oczekiwanego dodruku bestsellerowych Fasolek wydawnictwo G3 nie zwalnia tempa. Do wszystkich dobrych sklepów z grami właśnie rozsyłane są pierwsze egzemplarze trzech najnowszych gier w przygotowanych przez G3 polskich wersjach językowych. Tytuły te to: Serpentina, Halli Galli!, oraz Highland Clans. 


Halli Galli - zwariowana gra w owoce

Każdy gracz kolejno odwraca kartę. W chwili, gdy odkryte karty pokażą dokładnie 5 owoców tego samego typu, pierwszy gracz, który zadzwoni dzwonkiem, wygrywa wszystkie odkryte karty.

Należy jednak przy tym uważać, aby nie popełnić błędu! Jeżeli gracz zadzwoni dzwonkiem przez pomyłkę, a odkryte karty nie pokazują dokładnie 5 owoców tego samego typu, to musi za karę oddać każdemu z przeciwników jedną kartę ze swojej talii.

Celem gry jest zdobycie największej liczby kart.

Gra świetnie nadaje się do nauki szybkiego liczenia przez młodsze dzieci i wyrabia spostrzegawczość oraz refleks! Całej rodzinie dostarcza wesołej zabawy!!!

O niezwykłej popularności Halli Galli świadczy fakt, że gra ta sprzedała się w samych Niemczech w ilości ponad 2,5 miliona egzemplarzy. Co więcej, doczekała się ona swoich wydań w kilkunastu krajach, m.in. w USA, Japonii, Francji ale także na Tajwanie i w Turcji!

Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: od 6 lat
Czas rozgrywki: 15 min
Sugerowana cena gry:35 zł

Serpentina, czyli układanie kolorowego węża

W tej niezwykle barwnej grze wszyscy starają się budować węże przy pomocy kart. Rozgrywkę wygrywa gracz, który stworzy najdłuższego tęczowego węża.

Gracze kolejno odkrywają karty z talii leżącej na środku stołu i dokładają je do węży leżących na stole. Jeżeli w ten sposób gracz dokończy węża, zdobywa go i umieszcza przed sobą.

Serpentina to bardzo prosta i przyjemna gra ucząca dzieci dopasowywania kolorów. Wspaniałe przygotowanie kart, które są grubsze od standardowych, pozwala dzieciom na łatwe podnoszenie ich ze stołu. Te wszystkie cechy razem sprawiają, że Serpentina to idealna gra dla każdego przedszkolaka!

Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: od 4 lat
Czas rozgrywki: 15 min
Sugerowana cena gry: 27 zł

Highland Clans – witamy w Szkocji!

The Highlands – otwarte i surowe obszary terenu, gdzie odważni mężczyźni rzucają pniami drzew oraz wielkimi kamieniami udowadniając swoją siłę. Bez wątpienia jesteśmy w Szkocji gdzie każdy dumny klan potrzebuje potężnego zamku i ma świadomość, że najtłustsze bydło pasie się u sąsiada. Nikt nie zostanie oszczędzony podczas walki o honor i pozycję, a każdy z graczy stara się zakończyć grę jako wódz najlepszego z klanów.

Podczas swojej tury gracz losuje 6 znaczników, spośród których 4 będzie mógł wykorzystać, wykonując określone akcje. W ten sposób gracz może powiększyć swoje stado bydła, wybudować zamek na swojej posiadłości, wznieść klasztor, może powiększać zastępy swoich wojowników, najmować dudziarzy i bardów, powoływać mnichów oraz oczywiście zdobywać nowe ziemie. Jednak szkockie życie nie jest sielankowe – gracze regularnie przeprowadzają najazdy na włości swoich sąsiadów osłabiając w ten sposób ich budowle oraz kradnąc ich bydło.

Rozgrywka kończy się po rozegraniu kilku rund, a wygrywa gracz, który nie tylko okazał się najsilniejszy, ale także umiejętnie rozwijał swoje włości i zaciekle ich bronił. Tylko taki przywódca może zdobyć tytuł prawdziwego władcy szkockich wyżyn.

Highland Clans to doskonała gra familijna przeznaczona dla trochę starszych graczy. Przypadnie ona do gustu przede wszystkim osobom, które cenią w grach nie tylko możliwości wyboru własnej drogi rozwoju, ale lubią także wchodzić w interakcję z innymi graczami. Jednocześnie gra jest stosunkowo prosta, dzięki reguły można przyswoić w kilka minut, a przy tym jest na tyle wymagająca, że dostarczy wiele godzin udanych rozgrywek.

Liczba graczy: 3-5
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: 50 min
Sugerowana cena gry: 89 zł

Na tych trzech tytułach nie kończy się lista nowości, które wydawnictwo G3 zaprezentuje w tym roku. Już niedługo w ofercie konińskiego wydawnictwa pojawi się szeroki wachlarz gier dla osób w różnym wieku. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Wydawcą polskich edycji gier Serpentina, Halli Galli oraz Highland Clans jest wydawnictwo G3 www.g3poland.com

 

źródło: otopr.pl
 

NOWOŚCI W ŚWIECIE ZABAWEK

WYLICZANKI

RYMOWANKI

WIERSZYKI

BAJKI DO CZYTANIA

PLAC ZABAW

  KRZYŻÓWKI

   ANGIELSKI NA WESOŁO

   Kolorowanki   Nie przeocz żadnej
   ważnej wiadomości!
   Zapisz się już dziś!

   Partner