CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Uratuj swoje dziecko!

Uratuj swoje dziecko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Każdego lata nad polskimi wodami, topi się kilkadziesiąt dzieci. Z roku na rok wzrasta również odsetek, dla których wypadki w wodzie kończą się trwałym kalectwem. Rozpoczynają się wakacje. Dla wielu najmłodszych, najdłuższy okres w roku beztroskiej zabawy.

Statystyki mówią same za siebie. Co roku liczba interwencji jest większa. Na szczęście rośnie też liczba osób, którym udaje się udzielić pomocy. Stąd też nie dziwi wzmocnienie działań profilaktycznych i promujących bezpieczne wakacje.

Polkomtel SA – operator największej w kraju sieci telefonii komórkowej Plus – po raz kolejny prowadzi wspólnie z WOPR edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. To kompleksowy program obejmujący szereg zróżnicowanych działań takich jak m.in:

- Nowy portal www.601100100.pl, zawierający najważniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa, precyzyjną prognozę pogody, szkoleniowe materiały wideo, informacje o najważniejszych imprezach żeglarskich, miejscach nad wodą które warto odwiedzić itp;
- akcję rozdawania dzieciom nad morzem i na Mazurach dwustu tysięcy specjalnych opasek z numerem ratunkowym 601 100 100, na które można łatwo wpisać telefon do rodziców;
- zniżki w profesjonalnych wypożyczalniach sprzętu wodnego i kursach sportów wodnych (windsurfing, kite, surfing) na Helu;
- Polska jest fajna! – serwis zachęcający do spędzenia urlopu w Polsce.
W tym roku do działań związanych z promocją bezpiecznego spędzania wakacji oraz numeru ratunkowego 601 100 100 dołączyła fundacja Niezapominajka.

Wspólnie z marką Plus, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz innymi partnerami przygotowujemy program szkoleń z zasad bezpiecznego zachowania nad wodą – informuje Ilona Felicjańska, prezes Fundacji Niezapominajka. Z kolei Jakub Jóźwicki - rzecznik prasowy Niezapominajki dodaje, że: akcją zostanie objęte kilka tysięcy dzieci.

Ilona Felicjańska zaznacza, że to pierwsza i ma nadzieje, nie ostatnia tak duża edukacyjna jej fundacji. Do tej pory Niezapominajka była kojarzona ze wspieraniem turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci osób z porażeniem mózgowym, niemniej jednak przyłączenie się do akcji Polkomtel SA, pokazuje jej wszechstronną działalność.

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych najmłodszych, to najważniejsza rzecz dla rodziców Chwila nieuwagi, brak dostatecznej wiedzy na temat zagrożeń i co ważniejsze – nieumiejętność pomocy, może nieść za sobą olbrzymie konsekwencje. Dlatego zależy nam aby w okresie największych zagrożeń zdrowia nad wodą, uczyć zasad bezpiecznego zachowania – mówi Ilona Felicjańska
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner