CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Zdrowy uśmiech Twojego dziecka

Zdrowy uśmiech Twojego dziecka

 

 

 

 

 

 

 

 

W Polsce ponad 50 % dzieci między drugim a trzecim rokiem życia dotkniętych jest próchnicą. Liczba zachorowań wzrasta wraz z wiekiem. Z problemem próchnicy zmaga się już ponad 92% siedmiolatków. Dla porównania ten sam procent pierwszoklasistów w Szwajcarii czy Finlandii ma zdrowe zęby. Skąd taka różnica? Tajemnica tkwi w profilaktyce!
 

Śnieżnobiały, zdrowy uśmiech Twojego dziecka to nie tylko kwestia genów, ale przede wszystkim skutek codziennej, systematycznej higieny jamy ustnej. Wystarczy poświęcić jej kilka minut w ciągu dnia by skutecznie chronić dziecko przed chorobami zębów i dziąseł.
Próchnica u dzieci może rozwinąć się już w pierwszym roku życia, a pierwsze 3-4 lata życia są krytyczne dla rozwoju procesu próchniczego. Niedojrzałe uzębienie jest bowiem bardziej podatne na szkodliwe działanie bakterii kwasotwórczych. Dlatego ważne jest by przyzwyczaić maluszka do codziennego dbania o ząbki jak najwcześniej. Zabiegi higieniczne jamy ustnej u dziecka powinno się rozpocząć już w pierwszym tygodniu życia! Na początku wystarczy przemywanie bezzębnych dziąsełek niemowlęcia sterylną gazą zwilżoną przegotowaną letnia wodą. Pierwsze mleczaki wyrzynają się zwykle między szóstym a ósmym miesiącem życia. Czas ząbkowania jest często trudny zarówno dla maluszka jak i dla jego rodziców. Gdy pojawiają się ząbki, dziecko bywa rozdrażnione i zaniepokojone. Aby przynieść maluszkowi ulgę możemy podać mu gumowy gryzaczek. Jednocześnie, w miarę jak pojawiają się kolejne mleczaki, należy sięgnąć po szczoteczkę do zębów.

JORDAN STEP 1, szczoteczka z gryzakiem

Możesz nauczyć dziecko systematycznej higieny jamy ustnej już we wczesnym etapie rozwoju. Wystarczy sięgnąć po kolorową szczoteczkę z gryzakiem Jordan Step 1. Należąca do linii Step by Step ( krok po kroku) szczoteczka została zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach ząbkujących maluszków do drugiego roku życia.
Jordan Step 1 utrzymana jest w wesołej stylistyce. Pogodne, nasycone barwy oraz ciekawy kształt szczoteczki przyciągają uwagę dziecka. Ergonomiczny projekt rączki pomaga rozwijać zręczność malca. Gumowy uchwyt pełni również funkcję gryzaka, który stymuluje podrażnione ząbkowaniem dziąsła i koi ból. Miękkie, nylonowe włókna szczoteczki pozwalają na delikatne ale skuteczne usuwanie płytki bakteryjnej gromadzącej się na zębach i dziąsłach. Zabarwione na niebiesko włókna po środku główki wskazują odpowiednią ilości nakładanej pasty.
Jordan Step 1 jest nie tylko wygodna w użyciu, ale przede wszystkim bezpieczna dla dziecka. Jej krótka szyjka i szeroki uchwyt nie pozwalają włożyć szczoteczki głęboko do buzi. Została ona przetestowana przez Norweski Instytut Matki i Dziecka.
W 2005 roku produkt otrzymał prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie wzorniczym „Red Dot Design.”

Sugerowana cena detaliczna szczoteczki z gryzakiem Jordan Step 1 to ok. 7,80 zł

Próchnica nie musi być problemem Twojego dziecka. Wystarczy tylko jak najwcześniej rozpocząć jej profilaktykę. Szczotkuj więc mleczne zęby co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, oraz trzymaj się kilku prostych zasad:

Nie karm dziecka przed snem
W nocy nie podawaj maluchowi dosładzanych napojów
Nie powinno się usypiać dziecka z butelką
Rodzice powinni unikać oblizywania smoczków i łyżeczek przed podaniem ich dziecku
Należy jak najwcześniej rozpocząć karmienie łyżeczką
Unikaj dosładzania preparatów mlecznych
Staraj się nie podawać dziecku słodyczy
Przy myciu zębów dziecka, nie zapominaj o oczyszczaniu języka, na nim też gromadzą się bakterie
Nie zapomnij o paście do zębów (np. Elmex dla dzieci )

 

 

źródło:

www.otopr.pl

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner