CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Częste granie na komputerze, bliskie oglądanie telewizji, to tylko niektóre elementy, które mogą spowodować pogorszenie wzroku naszych dzieci. W wieku dorastania systematyczne wizyty u okulisty są w stanie zabezpieczyć wzrok naszych pociech na wiele lat.

Dziś dzieci noszące okulary to nie niespotykana sytuacja. Noszenie okularów stało się swego rodzaju moda zapoczątkowaną przez gwiazdy telewizji a chętnie podłapaną przez najmłodszych. Oprawki stanowią jeden z elementów, który pozwala się wyróżnić. Jest to duże ułatwienie dla rodziców, którzy mogą w łatwiejszy sposób namówić dziecko do dbania o zdrowie oczu.
W pierwszej kolejności trzeba zbadać wzrok małego pacjenta i dowiedzieć się czy jest potrzeba noszenia okularów korekcyjnych na stałe czy tylko podczas korzystania z komputera i telewizora. Również wybór oprawek stanowi ważny czynnik wpływający na noszenie szkieł. Najważniejszy jest komfort noszenia, nie można też jednak zapomnieć o tym, że okulary to także ozdoba. Szeroki wybór oprawek dostępnych obecnie na rynku umożliwi dotarcie do gustu najbardziej "wybrednego" malucha. Dbając o zdrowe oczy, nie zapominajmy o estetyce. Dzieci lubią to, co kolorowe, ciekawe i przyjemne. Z pewnością ucieszą je kolorowe elementy oprawek czy zauszników, którymi będą mogły się pochwalić i wyróżnić.

Dzieci czerpią wzory od nas dlatego również rodzic powinien dawać dobry przykład i dbać o zdrowie oczu. O odpowiedni design oka wie jak zadbać marka Belutti. W dostępnych na rynku modelach na rok 2009 firma wprowadziła wiele ciekawych urozmaiceń i wzorów. Każdy znajdzie coś dla siebie od stonowanych modeli, poprzez bardziej odważne, sportowe i zupełnie awangardowe. Wspólne wyjście do salonu optycznego i wybór oprawek może być przyjemną zabawą dla całej rodziny. Warto już najmłodszych przekonywać o tym, że oczy stanowią zwierciadło naszej duszy, więc dbajmy o nie i pamiętajmy zdrowie jest bezcenne.

 

 

źródło:

www.otopr.pl


 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner