CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Nocny Strażnik – mamo, tato już nie boję się ciemności!

Nocny Strażnik – mamo, tato już nie boję się ciemności!

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Nocny Strażnik to mięciutki i miły lisek o imieniu Piotruś, który pomoże dziecku zwalczyć lęk przed ciemnością, zapewniając spokojny sen w ciemnym pokoiku. Ta wyjątkowa i funkcjonalna przytulanka, pozytywnie zaopiniowana przez psychologów, stanowi dużą pomoc dla wszystkich rodziców, którym przyszło zmierzyć się z dziecięcymi obawami przed zgaszonym światłem i samotnie spędzoną nocą.
 

Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona – czyhające pod łóżkiem potworki, czarownica przy oknie czy inny dziwny stworek kryjący się w kącie pokoju są główną przyczyną lęków przed ciemnością. Obawa przed zaśnięciem przy zgaszonym świetle, bez mamy przy boku czy nocna wyprawa z łóżka do łazienki to nie lada wyzwanie dla malucha. Noc z dzieckiem, które boi się ciemności, kończy się zwykle płaczem oraz pobudką rodziców, którzy chcą uspokoić swoją pociechę i często przygarniają ją do swojej sypialni. Takie działania mogą niestety okazać się niekorzystne dla rozwoju dziecka i uciążliwe dla opiekunów. Warto znaleźć inny, skuteczniejszy sposób na rozwiązanie problemu. Taką alternatywą jest Nocny Strażnik, który pomoże maluchowi i rodzicom w walce z niepożądanymi, nocnymi „gośćmi” w pokoju.

Nocny Strażnik to pluszowa zabawka emitująca dźwięk i światło, do której dołączone są słoneczne kryształy. Piotruś – na wysokości tułowia – posiada wbudowany interaktywny nadajnik, dzięki któremu zdalnie komunikuje się z rozmieszczonymi w pomieszczeniu kamykami. Kryształy umieszcza się w tych punktach pokoju, których dziecko obawia się najbardziej, np.: pod łóżkiem, za szafą czy w ciemnym kącie. Wystarczy, że maluch skieruje swojego Nocnego Strażnika w stronę, której obawia się, a „wskazany” w ten sposób kryształ włącza się, rozjaśniając miejsce wzbudzające w dziecku niepokój. Kamienie można umieścić także w innych częściach mieszkania – szczególnie w tych słabo oświetlonych w nocy, np. na schodach albo korytarzu.

Maluch, idąc w nocy do łazienki, może zabrać ze sobą swojego Strażnika i włączać emitowane przez kryształy światło wszędzie tam, gdzie będzie tego potrzebował. Co więcej, zabawka mówi po polsku, dodatkowo zwiększając poczucie bezpieczeństwa dziecka. Z uwagi na obecność elementów elektronicznych Nocny Strażnik przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia, jednak z jego pomocy skorzystają z pewnością wszyscy rodzice.

U większości dzieci w wieku przedszkolnym strach przed ciemnością to jeden z najbardziej powszechnych lęków. Podejmując próby jego wyeliminowania z życia naszej pociechy, warto pamiętać, że świat bajek i postaci z nimi związanych jest elementem rzeczywistości, w której żyje maluch. Trudno jest mu zrozumieć, co jest prawdziwe, a co nie. Terapia z wykorzystaniem Nocnego Strażnika w bardzo delikatny i przyjazny sposób pomoże zapoczątkować okres odróżniania świata baśni od tego, co prawdziwe.

 

 

źródło:

www.otopr.pl


 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner