CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Natural Colour Cotton – ubrania prosto z natury

Natural Colour Cotton – ubrania prosto z natury

 

 

 

 

 

 

 

 

Do Polski trafił ekologiczny hit dziecięcy – ubranka z naturalnie kolorowej bawełny organicznej.
 

Sztandarowa oferta Natural Colour Cotton, zestaw upominkowy dla noworodka, jest już dostępna w Polsce. Białe, rustykalne pudełko, skrywa w sobie śpioszek, czapeczkę oraz rękawiczki. Zestaw, uszyty z naturalnie kolorowej bawełny organicznej, jest idealnym prezentem dla noworodka i jego szczęśliwej mamy. Na wewnętrznej części wieczka pudełka zostało przygotowane miejsce na dedykację dla młodej mamy. Całość prezentuje się bardzo elegancko.

Kolorowa bawełna organiczna nie jest efektem igrania nauki z naturą, czyli wszczepiania obcych genów do bawełny. Nie jest również niecodziennym zjawiskiem w naturze. Wręcz przeciwnie - już od czasów starożytnych uprawiano kolorowe gatunki bawełny. Rozwój przemysłu włókienniczego oraz pragnienie posiadania różnokolorowych ubrań doprowadziło do zaniechania produkcji naturalnie kolorowej bawełny na rzecz krystalicznie białej, którą można łatwo farbować. Kosztem posiadania bawełnianych ubrań, sztucznie farbowanych, są alergie skórne, które szczególnie mocno dotykają małe dzieci, oraz gorsza jakość bawełny. Kontakt delikatnej skóry dziecka z syntetycznym barwnikiem bywa dotkliwy. Pojawiają się zaczerwienienia, podrażnienia, nadwrażliwość na materiał. Bawełniane ubranka, zamiast cieszyć miękkością, bywają szorstkie w dotyku i nieprzyjemnie pachną.

Wartościową alternatywą dla syntetycznej bawełny jest naturalnie kolorowa bawełna organiczna. Jak mówi Magdalena Kalinowska, dystrybutor Natural Colour Colour Cotton w Polsce, właściciel sklepu ekoMaluch.pl: „Natural Colour Cotton jest firmą, która przywróciła naturze bawełnę. Naturalnie kolorowa bawełna organiczna, pozbawiona pestycydów, GMO, oraz syntetycznych barwników, naturalnie miękka i pachnąca, jest najwyższą jakością bawełny.”.

Natural Colour Cotton nie tylko uprawia bawełnę organiczną, ale przede wszystkim szyje z niej ubrania i dodatki, które pod każdym względem są ekologiczne i bezpieczne. „Mało kto zdaje sobie sprawę, że ekologiczna uprawa bawełny to nie wszystko, co powinno nas interesować przy zakupie organicznego ubrania. Należy pamiętać, że nawet najwyższa jakość bawełny organicznej może być zniszczona, jeśli zostanie zafarbowana syntetycznym barwnikiem. Chemia niszczy wszystko to, co naturalne.” – podkreśla Magdalena Kalinowska z ekoMaluch.pl.

Organiczne dzieciństwo z Natural Colour Cotton jest teraz możliwe. Ubranka, uszyte z naturalnie kolorowej bawełny organicznej, są bardziej ekologiczne niż typowa bawełna organiczna. Brak dodatkowego procesu farbowania ogranicza negatywny wpływ na środowisko oraz zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia włókien. Moda ekologiczna nigdy nie była tak naturalna, jak teraz.

Zestaw upominkowy dla noworodka jest dostępny na stronie ekoMaluch.pl, sklepie internetowym dystrybutora Natural Colour Cotton. W najbliższej przyszłości do Polski trafi kolekcja innych produktów Natural Colour Cotton, m.in. organiczna pościel, przytulanki oraz poszerzona oferta ubrań dziecięcych.

 

 

źródło:

www.otopr.pl

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner