CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Cicho i przytulnie - stwórz dziecku idealne warunki do snu

Cicho i przytulnie - stwórz dziecku idealne warunki do snu
 

Noworodki większą część czasu spędzają śpiąc, sen jest bowiem niezbędny do  prawidłowego rozwoju dzieci. W czasie snu dochodzi do wielu istotnych procesów w ich organizmie. Jednak ilość snu jaką potrzebuje dziecko nie jest ściśle określona. Jednemu organizmowi potrzeba więcej, a innemu mniej czasu na zregenerowanie sił. Średnio przyjmuje się, że na początku maluchy przesypiają ok. 14 – 20 godzin. Z czasem jednak dziecko przesypia mniej czasu, a jego uwagę coraz bardziej przykuwa otaczający go świat. Wydłuża się okres czuwania i normują pory snu, dziecko pomału uczy się odróżniać porę dnia od nocy. Około 6 miesiąca życia większość dzieci potrafi  już przespać całą noc bez wybudzania się.

 

 

 

Sen dziecka odgrywa bardzo dużą rolę w życiu całej rodziny.  Niewyspane dziecko to zmora niejednego rodzica. Marudne i rozdrażnione potrafi wywrócić dom do góry nogami. Wielu rodziców ma problem z usypianiem dziecka, zwłaszcza na początku swej drogi macierzyństwa. Wiele mam, które myślą, że wykąpane, przewinięte i nakarmione dziecko będzie spało spokojnie długie godziny. Rzeczywistość weryfikuje bardzo szybko ten pogląd. Często okazuje się, że życie świeżo upieczonych rodziców podporządkowane jest małemu człowieczkowi i brak im czasu na chwile wytchnienia i odpoczynku. Początki bywają niekiedy trudne i zanim wszystko się unormuje, niejednego rodzica czekają długie, nieprzespane noce.

 

 

Problem ze spaniem jest w dużej mierze podyktowany dużymi zmianami jakie wydarzyły się w drodze przyjścia dziecka na świat. Narodziny niewątpliwie były dla niego bardzo wyczerpujące i stresujące. Noworodek był przyzwyczajony w brzuchu mamy do ciemności i ciasnoty. W tym otoczeniu czuł się bezpiecznie. Dlatego, aby czuł się równie komfortowo w nowym miejscu, należy mu stworzyć warunki jak najbardziej podobne do życia płodowego. Przed snem można więc opatulać go w kocyk i postarać się, aby w pokoju było przytłumione światło.

 

Aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do spania maleństwu, warto pomyśleć o zakupie Cot Canopy. Jest to produkt, który został zaprojektowany przez jedną z mam, która również borykała się z problemem krótkiego i płytkiego cyklu snu u swoich dzieci. Postanowiła jednak wyjść naprzeciw temu problemowi. Opierając się na swoich doświadczeniach stworzyła innowacyjny produkt, który szybko zdobył uznanie wśród innych mam.

Cot Canopy jest to proste w obsłudze, przenośne zaciemnienie, które z łatwością można zamontować na wszystkich standardowych łóżeczkach. Zostało on sprytnie zaprojektowane tak, aby z łatwością można było dostosować poziom zaciemnienia do potrzeb dziecka i stworzyć mu intymny, zaciszny obszar wypoczynku w porze dnia. Naukowo zostało bowiem udowodnione, że dzieci śpią lepiej w zaciemnionym, odizolowanym od bodźców zewnętrznych środowisku – i właśnie taki bezpieczny azyl zapewnia im baldachim Cot Canopy.

Zaciemnienie do łóżeczek Cot Canopy zostało wykonane z oddychającego, nieprzepuszczającego światła, odpornego na rozdarcia i uszkodzenia materiału. Jego łatwy montaż pozwala innym osobom, przebywającym w tym samym pomieszczeniu co śpiące dziecko, korzystać ze światła elektrycznego lub słonecznego.  Jego wewnętrzna, przezierna warstwa z siatki, pozwala na uniesienie warstwy zewnętrznej bez obawy, że efekt zaciemnienia nie będzie zachowany. Cot Canopy wyposażony dodatkowo w 8 okienek umożliwia rodzicom obserwację śpiącego dziecka. Warstwa wewnętrzna zaciemnienia natomiast dodatkowo chroni przed owadami, czy też zwierzętami domowymi. Cot Canopy idealnie spisuje się również w czasie podróży, po złożeniu zajmuje mało miejsca dzięki czemu można go wszędzie zabrać ze sobą.

Cot Canopy zdobył uznanie wielu mam i jest zdobywcą wielu nagród – ostatnie wyróżnienie,  które otrzymał to Mother&Baby Silver Award for Best Nusery Product 2010/2011 w Wielkiej Brytanii.

 

Więcej informacji rodzice znajdą na stronie www.just4kids.pl

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner