CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak nauczyć dziecko korzystania z toalety?

Jak nauczyć dziecko korzystania z toalety?
 


 

Odstawienie pieluchy to niewątpliwie wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Dla dziecka to ogromny krok w usamodzielnieniu się, dla rodziców natomiast powód do dumy, ukoronowanie ich cierpliwości i wytrwałości. Wbrew pozorom nauczenie dziecka komunikowania swoich potrzeb i samodzielnego ich załatwiania, nie jest wcale łatwe. Czasem wymaga to wielu prób, ciągłego przypominania i tłumaczenia.

 

Powszechnie uważa się, że najlepszym momentem do pożegnania z pieluchą jest okres ok. 18 miesiąca życia dziecka. Nie jest to oczywiście regułą, ponieważ każde dziecko jest inne. Niektóre maluchy opanowują tą sztukę dość wcześnie, bo mając niespełna rok, inne natomiast noszą pieluszki do 3 roku życia.

 

Podejmując próbę oduczenia dziecka siusiania do pieluchy należy pamiętać, że nie wolno go do niczego zmuszać. Zbyt silna presja może przynieść odwrotny rezultat od zamierzonego i nasza pociecha na długi okres zniechęci się do podjęcia nauki korzystania z toalety. Kiedy próby oswojenia z toaletą nie przynoszą efektów lub budzą stanowczy opór dziecka, lepiej z tym poczekać do odpowiedniego momentu. Maluch musi w naturalny sposób dojrzeć do chwili pożegnania z pieluchą.

 

Dzieci posiadają wrodzoną potrzebę naśladowania dorosłych, co niewątpliwie pomaga im w przyswajaniu sobie nowych umiejętności. Świetnym rozwiązaniem jest więc pominiecie etapu korzystania z nocnika i podjęcie próby oswojenia dziecka od samego początku z prawdziwą toaletą. Korzyści płynących z sadzania dziecka od razu na sedes jest naprawdę wiele.

 

Przede wszystkim dzięki prawidłowym wzorcom dzieci uczą się przestrzegania właściwych zasad. To przecież rodzice stanowią pierwszy wzorzec dla swoich pociech. W czasie nauki korzystania z prawdziwej toalety poprzez danie dobrego przykładu, można przemycić w prosty sposób podstawowe nawyki higieniczne jak: spuszczanie wody, mycie rąk itp. Wszystkie te czynności dziecko łatwiej opanuje, gdy wcześniej dorośli je pokażą i wytłumaczą.

 

W czasie nauki korzystania z toalety warto sobie też zdać sprawę z tego, że proces ten przebiega zupełnie inaczej u dziewczynek i chłopców. Dlatego dobrze jest, kiedy to mama nauczy córkę korzystania z toalety, natomiast tata - syna. Tłumacząc a przede wszystkim pokazując jak powinno się prawidłowo korzystać z toalety, najłatwiej osiągnąć zamierzony cel.

Aby ułatwić dziecku korzystanie z prawdziwej toalety można wykorzystać deskę toaletową dla dzieci Family Seat. Zaprojektowana ona została w taki sposób, aby zapewnić maluchowi wygodę oraz komfort korzystania z toalety. Wystarczy zamontować deskę i postawić przy toalecie mały stopień, aby dziecko mogło w każdej chwili w szybki i łatwy sposób z niej skorzystać.

Produkt ten jest bardzo łatwy w montażu i nie komplikuje w żaden sposób dorosłym możliwości korzystania z toalety. Posiada trzy kompatybilne części: mała deska, standardowa deska dla dorosłych oraz klapa zaopatrzone są w zawiasy, podkładki oraz magnesy umożliwiające proste opuszczanie i podnoszenie deski.

Family Seat w bardzo prosty sposób pozwala dziecku zaprzyjaźnić się z toaletą. Idealnie sprawdza się w każdym domu,  gdzie mieszkają dzieci, polecana jest również w miejscach gdzie często przebywają dzieci; np. w przedszkolach,  żłobkach,  sklepach, centrach handlowych, kinach, restauracjach, hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych itp. Produkt jest zaprojektowany z niezwykłą dbałością o wysoką jakość wykonania i estetykę oraz względy bezpieczeństwa.

Deska toaletowa dla dzieci Family Seat jest bezpieczna, łatwa do utrzymania czystości i nie wymaga dodatkowego miejsca na przechowywanie. W prosty sposób eliminuje konieczność używania nocników i plastikowych nakładek sedesowych, pozwala jednocześnie dzieciom poczuć dumę, że mogą korzystać z toalety dokładnie tak, jak korzystają z niej rodzice.

 

Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na stronie: www.just4kids.pl

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner