CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak wybrać odpowiedni plecak dla dziecka?

Jak wybrać odpowiedni plecak dla dziecka?

 

 


Wybranie odpowiedniego plecaka dla dziecka to bardzo istotna rzecz, choć wbrew pozorom wcale nie łatwa. Oczywiście wybór w sklepach jest bardzo duży. Producenci plecaków prześcigają się w pomysłowości tak, aby przyciągnąć klientów. Dla dzieci oczywiście najważniejszym wyznacznikiem jest wygląd. Najlepiej, jeżeli na plecaku widnieją popularne postacie z bajek lub filmów. Dla rodziców jednak kryterium wyboru odpowiedniego plecaka powinno poszerzyć się o bezpieczeństwo.

Niestety statystyki wskazują, że ponad połowa dzieci w wieku szkolnym stwierdza się skoliozę. W większości wypadków odpowiedzialne za ten stan są, źle dobrane plecaki oraz sposób ich noszenia. Dlatego najlepiej jak najwcześniej zwrócić uwagę na odpowiedni dobór plecaka. Zarówno uczniowie jak i przedszkolaki są narażone na nieprawidłowości postawy związane z źle dobranymi plecakami. Ważne jest tez wyrobienie dobrych nawyków u dziecka w odpowiednim jego noszeniu. Z wiekiem do plecaka będzie przybywać coraz więcej rzeczy do dźwigania,  a plecy będą coraz bardziej obciążone. Dziecko powinno wiedzieć, ze nie wolno nosić go np., na jednym ramieniu.

 

Jaki więc powinien być odpowiedni plecak?

 

Po pierwsze bardzo istotna jest waga plecaka, aby plecki dziecka nie były zbyt obciążone. Warto, więc przed kupnem sprawdzić ile mniej więcej on wazy. Kolejnym istotnym elementem jest budowa plecaka. Najlepiej, aby miał usztywniany tył oraz wybrzuszenie w dolnej części ścianki w miejscu naturalnego wygięcia kręgosłupa. Jego budowa powinna pozwalać na równomierne rozłożenie ciężaru. Powinien on być też solidnie wykonany, z mocno przyszytymi szelkami, które koniecznie muszą być regulowane, szerokie i miękkie. Dobrze, aby miał też odpowiednią ilość, praktycznych przegródek np., na książki, zabawki śniadanie itp. Jest to przydatne w utrzymanie porządku w plecaku, ale również pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru.

Godnym polecenia jest mały, lekki oraz kolorowy plecak Zoo Packs firmy Skip Hop ze sklepu www.babymama.pl . Łączy on w sobie wiele rożnych funkcji, nadaje się zarówno do przedszkola, szkoły czy też na wycieczkę. Wykonany jest z wytrzymałych materiałów, pozbawiony BPA, ftalanów i PVC.

Dzięki obszernej głównej kieszeni plecaka można łatwo pomieścić w nim wszystko, czego potrzebuje przedszkolak i uczeń w ciągu dnia. Posiada również elastyczne, siateczkowe kieszenie na napoje, termoizolowaną kieszeń na przekąski, jak również dodatkowe kieszonki na przybory do pisania i inne rzeczy. Dzięki wygodnym szelkom łatwo założyć plecak na ramiona.

Uroku plecakowi dodają wizerunki zwierząt, które niewątpliwie spodobają się dziecku i przyciągną jego uwagę. W środku plecaka jest miejsce na wpisanie imienia właściciela.

 

Cena:

Zoo Packs Skip Hop 89 pln,
www.babymama.pl

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner