CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak zapewnić małym alergikom komfort podczas urlopu?

Jak zapewnić małym alergikom komfort podczas urlopu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wreszcie nadeszły oczekiwane i upragnione wakacje. W okresie letnim całe rodziny mają możliwość wyrwania się z miasta, wędrowania wśród zielonych łąk i lasów, cieszenia się urokami otaczającej natury. Beztroska oraz wakacyjna swoboda naszych najmłodszych wiąże się z dużą ilością uporczywych plam na ubraniach, dlatego każda mama w okresie letniego wypoczynku powinna być przygotowana na dodatkowe obowiązki związane z praniem odzieży.

Warto przed wakacjami zapoznać się z zasadami skutecznego usuwania różnych plam. Mamy posiadając tę wiedzę będą mogły podczas wakacyjnych wyjazdów podjąć odpowiednie kroki zapobiegające trwałym plamom, by po powrocie z wczasów nie musiały korzystać z detergentów zawierających aktywne substancje wywabiające zabrudzenia, które mogą wywołać u dzieci groźne objawy alergiczne.

Ubrania dzieci aktywnie spędzających czas świeżym powietrzu narażone są na zanieczyszczenia z trawy oraz błota (szczególnie na kolanach oraz łokciach). W przypadku tego typu zanieczyszczeń poleca po zaschnięciu błota delikatnie oczyścić szczoteczką zabrudzone miejsca, następnie plamy z trawy zwilżyć alkoholem z dodatkiem wody z solą. Maluchy, których największą wakacyjną pasją są zabawy na plaży, brudzą czasem ubranka oraz ręczniki zasypując je piaskiem. Należy wówczas szybko reagować piorąc ubrania w odpowiedniej temperaturze (w zależności od rodzaju tkaniny). Zbyt długie zwlekanie z wypraniem ubrań, w których dzieci zażywały kąpieli w wodzie morskiej może powodować nieprzyjemny zapach związany z zaleganiem soli w tkaninie bądź wyblaknięcie kolorów. Mamy amatorów leśnych wypraw na jeżyny lub jagody także mogą spodziewać się koszulek, spodenek lub spódniczek ubrudzonych w kolorowych sokach owoców lasu. Niestety usuwanie plam z czarnej jagody jest bardzo trudne. Tkaninę należy namoczyć w roztworze octowym na przynajmniej jedną godzinę lub czyścić watą nasączoną octem. Wizyta w lesie może skutkować także plamami żywicy na dziecięcych ubrankach. Te zanieczyszczenia należy usuwać tamponikiem z gazy umoczonym w terpentynie, a następnie prać w wodzie z mydłem.

Uporczywe plamy na ubrankach dzieci prowokują do używania środków piorących zawierających wybielacze optyczne oraz aktywatory TAED. Jednak należy pamiętać, że substancje te mogą wywołać objawy alergiczne, np. wypryski na skórze czy trudności z oddychaniem. Aby wymarzony rodzinny urlop przebiegł zgodnie z planem, warto przed wyjazdem zapoznać się z zasadami usuwania uporczywych plam, dostępnych na stronie www.plamy.pl oraz zaopatrzyć się w hipoalergiczny proszek do prania JELP, który nawet podczas wakacyjnego prania ręcznego bez problemu usunie uporczywe plamy, a zarazem zapewni bezpieczeństwo wrażliwej skórze alergika. Jedną z form opakowania proszku JELP są podróżne saszetki, które zawierają 75 gram produktu. Małe, podręczne paczki nie zajmują zbyt wiele miejsca i z łatwością zmieszczą się do każdego bagażu, a ilość proszku z pewnością wystarczy na kilka prań.

Poprzez zastosowanie hipoalergicznego proszku JELP mamy zminimalizują ryzyko wystąpienia kłopotliwych objawów uczuleń podczas urlopu (trudności z oddychaniem, wodnisty katar oraz wysypka na skórze). Wówczas pozytywny nastrój małych alergików podczas poszukiwania niezwykłych wakacyjnych przygód oraz odkrywania nowych ciekawych miejsc nie zostanie zakłócony.

 

 

źródło:

www.otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner