CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Rozterki ciężarnej mamy

Rozterki ciężarnej mamy

 

Możliwe, że w dniu w którym dowiedziałaś się o ciąży byłaś najszczęśliwszą kobietą na świecie. Pewnie płakałaś z radości i nie mogłaś się już doczekać kiedy na USG pojawi się Twoja wyczekana 'fasolka'.

 

 

Mijały tygodnie, miesiące... Możliwe, że teraz czujesz, że zaraz eksplodujesz. Pewnie przewracasz strony gazet z uśmięchniętymi, rozmarzonymi modelkami z brzuszkiem i myślisz: no pewnie, im nie puchną kostki, nie mają rozstępów ani zgagi.
Nawet jeżeli poranne mdłości już przeszły, to pewnie wstajesz z łóżka na 'trzy' i z rozżewnieniem oglądasz jeansy, w które bez problemu wciskałaś się jeszcze pół roku temu.

Wiesz, muszę Ci to powiedzieć. Jesteś piękna. Z tym brzuszkiem jak piłka, z rozstępami i fatalnie układającymi się włosami. Spodziewasz się dziecka a to oznacza, że promieniejesz. Twoje oczy, pomimo zmęczenia wyrażają jedno: będziesz mamą i tylko to się teraz liczy. Skup się na tym. Zostaw zdjęcia modelek, schowaj za ciasne spodnie. Należy Ci się kubek gorącej czekolady, ciepły koc i chwila zapomnienia. Zapomnij o świecie, który oczekuje od Ciebie czegokolwiek. zamknij głęboko w swojej świadomości myśl o byciu lepszą niż jesteś.

Twoje maleńkie dziecko kocha Cię całym sercem. Jesteś dla niego najwspanialszą kobietą na całym świecie i nią pozostań. Nie martw się kilogramami, nie przejmuj się niepogodą. To wszystko minie, a Ty - zostaniesz już na zawsze - mamą.

Przyjdzie już niedługo taki dzień, kiedy naprawdę nic innego nie będzie ważne. Zniknie strach, ból, ściany szpitala, twarz położnej - twoje oczy będą widzieć tylko jedną osobę: maleństwo dzięki któremu stałaś się centrum kosmosu.

Bądź z siebie dumna i powtarzaj sobie w chwilach zwątpienia: jestem słońcem, więc daję życie. I głowa do góry. Poradzisz sobie!Jeżeli potrzebujesz wsparcia, rozmowy lub porady - czekamy na Ciebie na www.nie-zla-mama.com

 

Fot. Katarzyna Piwecka FOTOGRAFIA RODZINNA Poznań
www.katarzynapiwecka.pl

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner