CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Próchnica zębów już leczy się bez wiertła!!!

 

 

 

Bezboleśnie, bez lęku, bez stresu, nieinwazyjnie. Tak już to jest możliwe od 2007 roku zaczęto stosować diagnozowanie infekcji próchnicą w stanie infekcyjnym jednocześniew kilku krajach .


Zaawansowane badania nad etiologią powstania próchnicy rozpoczęto w 1997 roku. Kilka czołowych uniwersytetów w USA, Australii, Nowej Zelandii dokonały tego o czym
wspominali przed laty pionierzy współczesnej stomatologii. Tym samym sposób leczenia próchnicy w sposób nieinwazyjny JEST MOŻLIWY co więcej jest JUŻ z powodzeniem
stoswany przez wysokiej klasy kliniki i gabinety w kilku krajach świata.

Aby to stało się możliwe podstawą było opracowanie odmiennego sposobu diagnostyki. Wykrycie choroby w stanie infekcyjnym umożliwiło zastosowanie leczenia bezbólowego eliminujacego przyczyny. Do tego służą specjalistyczne testy ATP Cariscreen. Dotychczas stomatolodzy rozpoznawali zaistniałą próchnicę po skutkach czyli ubytkach, dziurach.
Stosowano więc leczenie skutków a więc maskujace objawy... Innymi słowy nawet przy pięknych zębach bez ubytków może istnieć stan infekcji próchnicą pomimo tego ,że
wizualnie wszystko wydaje się być w porządku...

System leczenia "drill and fill" jest popularny i ogólnie znany. Systemy finasowania są oparte na nim, systemy ubezpieczeniowe oraz wiele gałęzi przemysłu są ukierunkowane na leczenie inwazyjne skutków m.in implantologia. System "drill and fill" okazuje się jednak nieskuteczny gdyż liczba osób cierpiących na próchnicę wzrasta.

Leczenie medyczne jest nie tylko nadzieją ale jego skuteczność jest potwierdzona . Mimo wielu przeszkód jest  najszybciej rozwijajacym się segmentem stomatologii. Obecnie diagnozowanie infekcji jest już możliwe w Belgii. Kilka lat temu powstała  międzynarodowa organizacja WCMID , która skupia najwybitniejszych naukowców i stomatologów praktyków badających i leczących problem próchnicy.

W profesjonalnym leczeniu wykorzystuje się środki lecznicze o wielokierunkowym działaniu oparte na najnowszej biotechnologii.
Należy pamietać ,że próchnica jest infekcją a jej leczenie jest zbliżone do leczenia innych infekcji.  Pamiętajmy też, że próchnicą można zarazić np dziecko!!

Miejmy nadzieję ,że w Polsce powstaną podobne ośrodki jak te w USA, Australii. Japonii, Belgii, Nowej Zelandii  CZEKAMY!!

 

źródło:otopr

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner