CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Śniadanie z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem

Śniadanie z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śniadanie powinno być podstawowym posiłkiem każdego dnia. Niestety żyjąc w ciągłym pośpiechu często nie przywiązujemy do niego należytej wagi. W konsekwencji złe nawyki żywieniowe przekazujemy naszym dzieciom. Duża część dzieci przyznaje się do tego, że nie je wcale śniadań lub spożywa je w pospiechu. Co najgorsze w takim zachowaniu rodzice nie widzą nic złego, bo przecież w domu od zawsze nie ma na to czasu. Jest to oczywiście wielki błąd.

 Warto sobie uświadomić, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, a jego brak może nieść za sobą wiele skutków ubocznych: drażliwość, uczucie zmęczenia, złe samopoczucie, bóle głowy, problem z koncentracją i wiele innych. Szczególnie narażone są na nie dzieci, które przez cały dzień czeka wzmożony wysiłek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Dajmy więc dobry przykład i zacznijmy każdy dzień od wartościowego śniadania.

 

Dlaczego śniadanie jest tak ważne?

  • daje nam energię i siłę na cały dzień
  • pozwala ustrzec się przed otyłością
  • łatwiej się koncentrujemy, lepiej kojarzymy, wypowiadamy i zapamiętujemy
  • sprawia, że stężenie cukru we krwi wzrasta stopniowo i dłuższy czas utrzymuje się na tym samym poziomie
  • wpływa korzystnie na nasze samopoczucie

 

Jak powinno wyglądać śniadanie?

Po pierwsze ważnie jest, aby posiłek spożywać bez pospiechu i nerwowej atmosfery. Jedzenie to przecież przyjemność, a nie przykry obowiązek. Dlatego też warto zarezerwować sobie nieco czasu na poranny posiłek, nawet jeżeli miałoby się to wiązać z pobudką o 15 minut wcześniej. Jedzenie bez pośpiechu wpływa korzystnie na trawienie i lepsze samopoczucie. Spożywanie  posiłku wspólnie zacieśnia więzi rodzinne.

Kolejną ważną rzeczą jest to, co nakładamy sobie na talerz. Przy przygotowaniu posiłku dla dziecka należy pamiętać, że jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest inne, niż dla osób dorosłych. Dzieci rozwijają się bardzo szybko i potrzebują przede wszystkim dużej ilości energii i białka.

Jak przygotować  proste, dobre i zdrowe śniadanie?

Przygotowanie  smacznego i zdrowego śniadania dla dziecka nie wymaga wcale wielkiego zachodu. Udanym pomysłem na poranny posiłek mogą być np. tosty, które dzieci tak bardzo uwielbiają. Lista składników, które mogą się na nim znaleźć jest spora. Świetnie smakują z serem, szynką czy też jako dodatek do jajecznicy. Do picia natomiast  można przyrządzić koktajl mleczny, który ma oczywiście same zalety. Jest smaczny, łatwy w przygotowaniu a przede wszystkim zdrowy, ponieważ zawiera w dużo witamin.

Bajkowe śniadanie dla dziecka wyczarujemy używając  blendera i tostera z wizerunkiem Myszki Miki i Kaczora Donalda  firmy Ariete Disney Line.   Toster  Ariete Disney tworzy  tosty z buzią Myszki Miki i Kaczora Donalda na chlebie tostowym.  Produkty te pozwalają w kilka sekund przygotować smaczne i zdrowe śniadanie. To naprawdę świetne rozwiązanie dla całej rodziny, które daje wiele różnorodnych możliwości. Głównymi zaletami tostera jak również blendera są: estetyczne wykonanie, wielofunkcyjność oraz łatwa obsługa, mycie i czyszczenie.

Cena produktów :

Toster Ariete Disney Line 2 - 229.00 PLN

Blender Ariete Disney Line - 279.00 PLN

Produkty są dostępne w sklepie  www.babymama.pl

 

 

 

źródło: www.babymama.pl

 

 

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner