CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Płaczące niemowlę – kolka jelitowa u dzieci

Płaczące niemowlę – kolka jelitowa u dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego Ono płacze? Wydaje ci się, że zrobiłaś wszystko, co mogłaś, a Twoje maleństwo nadal krzyczy? Być może cierpi na kolkę jelitową! Jeśli tak, to warto jest mieć wtedy pod ręką Viburcol N, lek, który łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen maluszkom już od pierwszego dnia ich życia. 


Dla niemowlaka płacz to najskuteczniejszy sposób zwrócenia na siebie uwagi i początkowo jest główną formą komunikacji. Dzięki niemu może ono porozumieć się z otoczeniem, zasygnalizować swoje potrzeby. Płacz może bowiem wyrażać zarówno głód, ból, złość, może także sygnalizować zmoczenie pieluszki, być prośbą o wzięcie na ręce lub informacją „dajcie mi wreszcie spokój”. Niemowlę bardzo szybko odkrywa, że płacz ma wręcz „magiczną” moc i mama lub tata nadchodzą z pomocą. 

Początkowo rodzice czują się zagubieni i zestresowani, kiedy ich maleństwo rozpacza, ale po pewnym czasie potrafią rozróżnić, na przykład płacz skargę od płaczu żądania. Dlatego warto obserwować dziecko i jego reakcje.

Płacz spowodowany kolką można łatwo rozpoznać. Pojawia się około trzeciego tygodnia życia, a ustępuje zazwyczaj samoistnie około trzeciego-czwartego miesiąca. Kolka niemowlęca jest jedną z najczęściej występujących dolegliwości u niemowląt.

Jeśli karmisz swoje maleństwo piersią, a przyczyną płaczu jest kolka, wyeliminuj ze swojego jadłospisu mleko krowie, zrezygnuj z jedzenia cytrusów, ostrych przypraw, czekolady, picia mocnej herbaty itp. Możesz spróbować pić dwa razy dziennie herbatę z kopru włoskiego.

W każdym wypadku, zanim podasz leki, wypróbuj domowe sposoby, takie jak: ciepłe okłady na brzuszek, masaż brzuszka, kąpiele w wanience, łagodne kołysanie, noszenie na rękach. Jeżeli to nie pomaga możesz sięgnąć po Viburcol N, lek w postaci czopków, stosowany u niemowląt i małych dzieci w stanach niepokoju przebiegających zarówno z gorączką, jak i bez gorączki. Preparat jest szczególnie pomocny w przypadku kolek niemowlęcych, a także bolesnego ząbkowania, odczynów poszczepiennych oraz infekcji. Łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen. Może być stosowany już od 1 dnia życia dziecka. Viburcol N kosztuje około 24 złotych za opakowanie zawierające 12 czopków.

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner