CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Alergia pokarmowa u niemowląt i małych dzieci

Alergia pokarmowa u niemowląt i małych dzieci


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alergia pokarmowa to najczęstsza choroba wieku dziecięcego, która może pojawić się już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Według danych Kliniki Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie alergie pokarmowe u dzieci poniżej 2 roku życia obejmują prawie co dziesiąte dziecko.

 

Młody organizm jest szczególnie podatny na alergię, ponieważ jego układ trawienny nie jest jeszcze w pełni dojrzały i nie potrafi sobie poradzić ze wszystkimi składnikami pożywienia. Na uczulające substancje dziecko reaguje kolkami, bólami brzuszka, zaparciami. Do tego dochodzą jeszcze dolegliwości ze strony układu oddechowego- katar, kaszel, pojawiają się także zmiany skórne (pokrzywka, świąd). Są to reakcje alergiczne wywołane najczęściej przez alergeny zawarte m.in. w takich pokarmach, jak:

 

§ mleko i jego przetwory- sery, jogurty, śmietana,

§ jaja kurze,

§ ryby,

§ mięso wołowe, cielęce,

§ zboża glutenowe- pszenica, owies, jęczmień, żyto,

§ niektóre owoce- cytrusy, truskawki, poziomki,

§ warzywa- pomidory, selery, pietruszka,

§ inne: czekolada, kakao, orzechy, ziarna soi;

 

Alergie pokarmowe najczęściej zaczynają się już u niemowląt w 2- 3 miesiącu życia, a mijają zazwyczaj przed ukończeniem 3- 5 roku życia, kiedy przewód pokarmowy jest już lepiej rozwinięty. U niektórych dzieci alergie utrzymują się aż do wieku szkolnego, a nawet i dłużej.

 

Na szczęście alergii pokarmowej można zapobiegać, stosując przede wszystkim specjalną dietę, a jeśli już wystąpi- zmniejszać jej objawy, przyjmując m.in. leki przeciwhistaminowe. Dlatego firma Novartis przygotowała dla najmłodszych- Fenistil® w postaci kropli, który można podawać już od 2. miesiąca życia dziecka.

 

Fenistil® krople doustne to preparat należący do grupy leków przeciwhistaminowych, których podstawową rolą terapeutyczną jest leczenie dokuczliwych objawów alergii pokarmowych, wziewnych, polekowych oraz chorób alergicznych skóry.

 

Fenistil® krople doustne

NA ALERGIĘ POKARMOWĄ

 

Dla niemowląt i małych dzieci

 

 

Fenistil® krople doustne to jedyny dostępny bez recepty lek antyhistaminowy dla niemowląt już od 2. miesiąca życia. Preparat leczy objawy alergii pokarmowej, szybko                           i długotrwale przynosząc dziecku ukojenie. Krople mają lekko słodki, przyjemny smak i mogą być dodawane do pokarmu malca.

 

 

Jak działa Fenistil® krople doustne?

 

§ Fenistil® hamuje działanie histaminy- związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne.

§ Wykazuje właściwości przeciwświądowe, przeciwobrzękowe i przeciwuczuleniowe.

§ Po podaniu doustnym, działanie preparatu rozpoczyna się po 30-60 minutach i utrzymuje się przez 8 do 12 godzin.

 

 

Kiedy stosować Fenistil® krople doustne?

 

Fenistil® krople doustne stosuje się do leczenia objawowego alergii pokarmowych oraz polekowych, jak również łagodzi świąd towarzyszący chorobom zakaźnym (np. ospie).

 

Preparat stosowany jest również do leczenia objawów chorób alergicznych skóry (pokrzywka, świąd w przebiegu atopowego zapalenia skóry, alergicznego wyprysku kontaktowego), wyprysku endogennego, układu oddechowego (sezonowy nieżyt nosa, katar sienny i alergiczny).

 

Może być także stosowany w celu łagodzenia objawów występujących po ukąszeniu owadów oraz profilaktycznie w zapobieganiu reakcjom alergicznym występującym po znieczuleniu.

 

 

Sposób podania i dawkowanie:

 

Dzieci poniżej 12 roku życia- lek podawać 3 razy na dobę według poniższego schematu:

20 kropli = 1 ml = 1 mg dimetyndenu

 

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat- dawka dobowa wynosi 3-6 mg dimetyndenu w 3 równych dawkach. Zaleca się stosowanie po 20- 40 kropli (1mg/1ml) 3 razy na dobę. U pacjentów ze skłonnością do senności należy stosować 40 kropli przed snem i 20 kropli rano, przy śniadaniu.

 

 

Fenistil® krople doustne dostępne są w APTEKACH BEZ RECEPTY.

Cena: ok. 18,10zł/20ml     

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner