CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Balneum Baby Basic w trosce o skórę dziecka

Balneum Baby Basic w trosce o skórę dziecka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W jaki sposób pielęgnować skórę dziecka, aby umożliwić jej prawidłowy rozwój? Jak dbać o skórę małego alergika, aby cieszył się każdą chwilą dnia i spokojnie spał całą noc? Doskonałe rozwiązanie codziennych problemów pielęgnacyjnych mam stanowi innowacyjna linia kosmetyków Balneum Baby Basic. Dermokosmetyki te zawierają kombinację lipidów, które wspomagają proces odbudowy i utrzymania naturalnej bariery ochronnej skóry. Produkty, które wchodzą w skład serii: Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli, Kojący Olejek do Kąpieli oraz Balneum Baby Basic Krem, pojawią się na rynku od maja 2010. Będzie je można kupić wyłącznie w aptekach. Kosmetyki posiadają rekomendację Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. 


Dziecko przychodzi na świat z delikatną i niezwykle wrażliwą skórą. Ma ona znacznie mniejszą gęstość i jest cieńsza od skóry dorosłego człowieka. Szybko traci wodę oraz inne cenne składniki. Z tych powodów łatwo ulega uszkodzeniom. Ponadto coraz więcej mam musi stawiać czoło alergiom skórnym dotykającym ich pociechy. Należy pamiętać, iż przyczyną alergii są nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale również środowiskowe. Niewłaściwie dobrane kosmetyki mogą powodować podrażnienia, a tym samym pogłębiać problemy skórne i przyczyniać się do wystąpienia objawów chorobowych. Z tego względu skóra dziecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. 

Niezwykle skuteczny sposób na prawidłowy rozwój i dojrzewanie skóry dziecka stanowi stosowanie kosmetyków z innowacyjnej linii Balneum Baby Basic. W jej skład wchodzą: Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli, Kojący Olejek do Kąpieli oraz Krem. Z ich pomocą mama może zapewnić kompleksową ochronę skóry swego dziecka na każdym etapie jego pielęgnacji.


Dermokosmetyki z linii Balneum Baby Basic, o potwierdzonej badaniami klinicznymi formule, zostały stworzone wyłącznie z bezpiecznych składników. Zawierają one kombinację lipidów, które pełnią funkcję emolientów. Olejki do Kąpieli Balneum Baby Basic zostały stworzone w oparciu o naturalny, oczyszczony olej sojowy, bogaty w lipidy oraz cenne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Z kolei w skład Balneum Baby Basic Krem wchodzą: bogata w lipidy hipoalergiczna lanolina oraz olej mineralny. Emolienty wspomagają proces odbudowy i długotrwałego utrzymania naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki czemu nie ulega ona wysuszeniu. Ponadto dermokosmetyki Balneum Baby Basic posiadają właściwości natłuszczające. Ich stosowanie sprawia, iż naskórek staje się bardziej elastyczny i gładki, a tym samym mniej podatny na uszkodzenia zewnętrzne oraz podrażnienia.

Produkty z nowej linii Balneum Baby Basic doskonale sprawdzają się nie tylko w codziennej pielęgnacji dziecka. Wspierają one również leczenie chorób skórnych, objawiających się suchością czy świądem, takich, jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, rybia łuska, „wyprysk pieluszkowy” lub inny wyprysk kontaktowy. Dermokosmetyki z linii Balneum Baby Basic cechuje wysoka wydajność, a także wygoda i bezpieczeństwo w użyciu.

Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli Balneum Baby Basic


Wieczorna kąpiel to rytuał, który nie tylko wyznacza dziecku rytm dnia, ale także relaksuje i wycisza maleństwo przed snem. Istotne, aby w tym czasie zapewnić również prawidłową ochronę skórze dziecka. Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli Balneum Baby Basic doskonale rozpuszcza się w wodzie, tworząc aksamitną, mleczną kąpiel, która myje i jednocześnie dostarcza naskórkowi naturalnych lipidów. Przeznaczony jest on do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt i dzieci w każdym wieku. Nie zawiera parafiny, parabenów ani sztucznych barwników .

Dostępny w opakowaniach 200 ml i 500 ml.
Cena sugerowana: 27 zł/ 200 ml


Kojący Olejek do Kąpieli Balneum Baby Basic


Skóra dziecięca szczególnie narażona jest na różnego rodzaju schorzenia, objawiające się suchością czy świądem. Najczęstsze z nich to atopowe zapalenie skóry (AZS), które powoduje, iż w nocy dziecko często się wybudza, a drapiąc wysuszone i zmienione zapalnie miejsca, pogarsza problem. W takich przypadkach rekomenduje się używanie Kojącego Olejku do Kąpieli Balneum Baby Basic. Oprócz naturalnego, oczyszczonego oleju sojowego, zawiera on działającą miejscowo substancję przeciwświądową Laureth-6,5, która pomaga zwalczać uczucie swędzenia oraz przynosi ulgę suchej i podrażnionej skórze.

Jak wykazały badania, Kojący Olejek do Kąpieli Balneum Baby Basic nie tylko wspiera redukcję świądu u dzieci*, ale także wspomaga profilaktykę powstawania wtórnych stanów zapalnych i ogranicza konieczność stosowania miejscowych kortykosteroidów*. Warto dodać, iż skuteczność i bezpieczeństwo tego dermokosmetyku potwierdzono w testach z udziałem dzieci, u których rozpoznano AZS*. Produkt nie zawiera parafiny, parabenów ani sztucznych barwników. Można go stosować do regularnej pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Dostępny jest w opakowaniach 200 ml i 500 ml.
Cena sugerowana: 34 zł/ 200 ml


Balneum Baby Basic Krem


Krem stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry niemowląt oraz dzieci. Emolientowa formuła sprawia, iż dermokosmetyk ten pomaga wytworzyć i utrzymać naturalną barierę ochronną naskórka, a także wykazuje doskonałe działanie nawilżające i natłuszczające. Łagodzi podrażnienia i ogranicza wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Krem nie zawiera barwników ani substancji zapachowych.

Preparat można zakupić w opakowaniach 50 ml i 125 ml.
Cena sugerowana: 24 zł/ 125 ml


Balneum to marka z tradycjami. Jej produkty już od 40 lat cieszą się uznaniem rodziców i lekarzy w całej Europie.

 

 

 

źródło: otopr.pl 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner