CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Recepta na udany kinderbal z Partybox

Recepta na udany kinderbal z Partybox


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zorganizowanie imprezy dla dzieci jest dużo łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, choć wymaga nieco kreatywności i planowania. Bo dobry plan to w tym wypadku połowa sukcesu. Od przebrań po dekoracje – wszystko znajdziesz w sklepie internetowym Partybox.pl. 


Cukierki, batoniki, ciasteczka; ręce, buzie i ubranka poplamione farbami; głośna muzyka, krzyki i piski – to wszystko przyprawia rodziców o ból głowy, tego rodzice unikają, jak tylko mogą. A dzieci to kochają! Jak więc sprawić by w tej sytuacji wilk był syty i owca cała? Zorganizowanie imprezy dla maluchów w Dzień Dziecka jest ku temu świetną okazją. Na ten jeden dzień możemy zawiesić wszystkie reguły, których na co dzień przestrzegamy. W ten jeden dzień pozwólmy dziecku dokonywać wszystkich wyborów. Czy przez to stracimy nad nim kontrolę? Niekoniecznie, w końcu od nas zależy, jakie opcje dziecku zaproponujemy. 

Miejsce
Najlepiej dopasować miejsce do pogody, ilości dzieci, które planujemy zaprosić, ich wieku i temperamentu. Najlepszy będzie ogród, ale wystarczy też mieszkanie ubrane w kolory tęczy.

Dekoracje
Wystrój powinien nawiązywać do zbliżającego się lata i ogólnie tematyki dziecięcej. Dobrym pomysłem będą zatem girlandy w kształcie kwiatków, motylków czy palm. Nie wolno zapomnieć o balonach w ulubionych kolorach dziecka lub jego gości. Balonów nigdy za wiele - można z nimi zorganizować zabawy i konkursy lub nawet pozwolić dzieciom je przebijać!

Stół
Kiedy miejsce wygląda już bardzo dziecięco, należy zająć się stołem. Aby nie dokładać sobie pracy (zmywanie!!), warto poszukać w sklepach niedrogich kubeczków i talerzyków papierowych czy plastikowych. Wybierając je, można kierować się jakimś konkretnym stylem (np. paski, kwiatki czy gwiazdeczki) lub tematem, który jest szczególnie ważny dla dziecka (np. ulubiony bohater bajki). Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, m. in. z Kubusiem Puchatkiem, Spidermanem, Myszką Miki.

Kostiumy
To najciekawsza dla dzieci część imprezy. Pozwólmy samym dzieciom wybrać temat imprezy - może Kowboje i Indianie, może Księżniczki i Rycerze, może zwierzaki? Albo zaproponujmy radosny mix - każdy przebiera się za co chce!

Malowanie twarzy
Jedną z zabaw, które dobrze jest zaplanować, aby uniknąć dziecięcej nudy, powinno być malowanie twarzy specjalnie do tego przeznaczonymi farbkami. Można zacząć od małych zestawów, z dwoma lub trzema kolorami. Jeśli brak nam pomysłów lub umiejętności, zawsze można poszukać gotowych wzorów w książkach z instrukcjami malowania twarzy lub w internecie. Namalowanie kocich wąsów, psiego noska albo motylich skrzydełek z pewnością uda się nawet początkującemu artyście.

Menu
Przed przyjściem gości możemy zaproponować swoim dzieciom wspólne pieczenie ciasteczek owsianych z rodzynkami, przygotowanie sałatki owocowej z bananów, kiwi , gruszek i odrobiny płynnego miodu. Te słodkie (i zdrowe) przysmaki podane z bitą śmietaną i mlecznym koktajlem owocowym, zadowolą każdego łasucha. Jedna uwaga – przed przygotowaniem pyszności należy upewnić się, czy w grupie zaproszonych maluchów nie ma przypadkiem alergików. Jeśli są, całe menu powinno być pod nich podporządkowane. Małym dzieciom można wytłumaczyć, że nie powinny jeść lodów, które zajadają wszystkie inne dzieci, ale i tak będzie mu bardzo przykro.

Przygotowanie do snu
Po dniu wypełnionym takimi atrakcjami, dziecko na pewno nie będzie miało kłopotów z zaśnięciem.A przed snem trzeba tylko umyć zęby, a reszta... Dzień Dziecka:)

 

 

 

 

 

źródło: otopr.pl  

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner