CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Pierwsze buciki

Pierwsze buciki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie dzieci najchętniej spędzają czas? Oczywiście na dworze! Bieganie, skakanie, zabawy z piłką, spacery – milusińscy z niecierpliwością czekają na przygody, które przynosi każdy nowy dzień. Nasze dziecko zaczyna chodzić, uczy się biegać, skakać, kopać piłkę.

Równie ważne dla malucha jak ruch na świeżym powietrzu są dobrze dopasowane pierwsze buty. W sklepach Deichmann można kupić odpowiednie dla każdego etapu rozwoju dziecka buciki marki Elefanten.

Tylko dobre jakościowo i odpowiednio dopasowane buty zapewnią delikatnym dziecięcym stopom odpowiedni rozwój. Nieodpowiednie obuwie jest przyczyną deformacji stóp, koślawości palców, a nawet poważnych skrzywień kręgosłupa. Z międzynarodowych badań wynika, że około 98% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale dolegliwości związane z różnymi schorzeniami i ich deformacją odczuwa aż 60% osób dorosłych. Dobry but dla małego dziecka powinien być lekki, elastyczny i właściwie dobrany. Świetnie sprawdzają się na małych stópkach buty marki Elefanten ze specjalną, niezwykle lekką podeszwą wykonaną w technologii Elefanten Free. Modele te, przeznaczone dla dzieci uczących się chodzić, posiadają specjalne wyżłobienia, które pozwalają na nieskrępowane ruchy stopy w obrębie śródstopia. Skórzane buciki mają zaokrąglony obcas oraz wolne miejsce w obszarze stawu, co wspomaga i ułatwia wykonywanie skrętnych ruchów w obszarze palców. Każdy z modeli jest w całości wykonany ze skóry. Obuwie marki Elefanten produkowane jest w systemie WMS, który gwarantuje ujednolicenie oznaczeń rozmiarów i oferuje obuwie w trzech różnych tęgościach. Jednocześnie Elefanten to najstarsza marka obuwia dziecięcego, która od samego początku wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania nagradzane i doceniane przez konsumentów. W tym roku czytelnicy magazynu „Dziecko” wyróżnili również buciki tej marki.

Jak kupować?
Nie możemy oczekiwać od dzieci, że same ocenią czy but jest odpowiedniej wielkości, gdyż ich stopa jest słabiej unerwiona niż u dorosłych. Nie potrafią więc właściwie ocenić czy but ich nie uciska. O ile przy doborze sandałków obiektywna ocena dopasowania butów jest jak najbardziej możliwa, o tyle w przypadku półbutów lub kozaczków jest to już dość problematyczne. Rodzice często posługują się metodą uciskania czubka buta lub sprawdzania, czy między piętą a zapiętkiem pozostaje wolna przestrzeń na szerokość palca. Są to jednak sposoby dość zawodne, bo dzieci często podkurczają palce. Dlatego profesjonalni sprzedawcy obuwia posługują się miarką do mierzenia stóp, która minimalizuje ryzyko błędu w doborze bucików dla dzieci. Taka specjalistyczna miarka marki Elefanten znajduje się w każdym sklepie Deichmann. Miarka pokazuje właściwy rozmiar butów marki Elefanten z uwzględnieniem koniecznego naddatku związanego ze wzrostem stopy oraz jej naturalnym przesuwaniem się w trakcie chodzenia. Co więcej przy pomocy miarki Elefanten ustalamy również tęgość stopy. Idealne dopasowanie butów do tęgości stóp gwarantuje system WMS zastosowany przy produkcji butów marki Elefanten.

 

 

 

źródło:

www.otopr.pl


 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner