CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Wiosenne przemeblowanie dziecięcego pokoju

Wiosenne przemeblowanie dziecięcego pokoju


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze promienie słońca zachęcają do otrząśnięcia się z zimowego letargu i podejmowania nowych wyzwań. Wiosna to dobry moment na generalne porządki czy remonty. Pamiętajmy, aby w naszych planach aranżacyjnych uwzględnić także pokoik najmłodszych 


Wygoda i bezpieczeństwo 

Wiosną dzieci są szczególnie aktywne. Ciepłe, słoneczne dni sprawiają, że coraz więcej czasu spędzają na zewnątrz, a w szkole ich zdolność koncentracji jest poddawana ciężkiej próbie. Oczywiście, czas spędzony na świeżym powietrzu wyjątkowo korzystnie wpływa na zdrowie naszych pociech. Warto jednak ułatwić im radzenie sobie z wszystkimi codziennymi wyzwaniami poprzez wygodne i praktyczne zaaranżowanie ich kawałka przestrzeni. Własny pokój to dla dziecka miejsce, w którym uczy się, bawi i odpoczywa. Jego urządzenie oprócz podstawowych norm bezpieczeństwa i funkcjonalności powinno uwzględniać indywidualne upodobania dziecka. Dobrze, jeżeli część akcesoriów będzie mogło ono wybrać samodzielnie. Natomiast troska o zdrowie w całości należy do rodziców. Odpowiednio dobrane biurko i krzesełko zneutralizują negatywne dla kręgosłupa skutki wielogodzinnego siedzenia nad lekcjami lub przy komputerze. Najlepiej, gdy ustawione są jak najbliżej okna, co umożliwia długie i efektywne wykorzystywanie dziennego światła. Aby wieczory spędzone przed monitorem nie odbiły się negatywnie na wzroku dziecka należy wybierać żarówki o maksymalnej mocy, a na biurku dodatkowo postawić niewielką lampkę z możliwością regulowania ustawienia. Nawet jeżeli nasza pociecha nie ma zdiagnozowanej alergii na roztocza, warto minimalizować obecność tych nieprzyjemnych żyjątek w jej otoczeniu. Prawdziwe siedliska roztoczy znaleźć można w dywanach, zasłonach, miękkich kanapach czy firankach. Dlatego warto zrezygnować z części tego rodzaju wyposażenia, bez szkody dla estetyki pokoiku. Tradycyjne firanki czy zasłony wystarczy zastąpić roletami, dostępnymi w różnych wersjach kolorystycznych. Na podłodze świetnie sprawdzi się mały dywanik, który łatwo dokładnie odkurzyć lub zwinąć, aby móc wygodnie przetrzeć podłogi.

Zdrowy sen

Od jakości nocnego wypoczynku w dużej mierze zależy poziom energii i motywacji każdego dziecka. Niewyspane szybciej się męczy i dekoncentruje. Głęboki, krzepiący sen można zapewnić mu kupując materac EOL z kolekcji dziecięcej, firmy Janpol. Jego wkład stanowi pianka poliuretanowa, obłożona obustronnie płytą kokosową, naturalnym surowcem pochodzącym ze skorupy orzecha kokosowego. Takie wypełnienie gwarantuje swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu utrudniony jest rozwój grzybów czy bakterii. Lekkie i przewiewne, włókno kokosowe cechuje się dużą elastycznością, co zwiększa wygodę użytkowania. Materac jest wyjątkowo praktyczny. Może być używany dwustronnie, a jego pokrowiec nadaje się do prania w 60 stopniach. EOL zapewnia dziecku właściwe podparcie kręgosłupa, co zapobiega powstawaniu lub pogłębianiu wad rozwojowych tej części ciała. Potwierdzeniem jego jakości jest pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Aby stworzyć prawdziwie przyjazną atmosferę w dziecięcym pokoju, należy zatroszczyć się o wszystkie aspekty wpływające na jakość jego użytkowania. Dobre oświetlenie, antyalergiczny design oraz wygodny materac to czynniki, które pomogą dziecku efektywniej wykorzystać czas przeznaczony zarówno na naukę, jak i wypoczynek.

 

 

źródło: otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner