CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Choroby układu oddechowego u dzieci

Choroby układu oddechowego u dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Choroby układu oddechowego są najczęstszymi schorzeniami wieku dziecięcego. Dlatego umiejętność ich prawidłowego rozpoznania i leczenia jest niezbędna w codziennej pracy lekarzy wielu specjalności. Książka „Choroby układu oddechowego u dzieci” pod red. prof. Marka Kulusa w kompleksowy sposób omawia różnorodne aspekty chorób układu oddechowego u dzieci. Czytelnik znajdzie tu nie tylko dane na temat poszczególnych jednostek chorobowych, ale także wybrane zagadnienia dotyczące rozwoju układu oddechowego, metod diagnostycznych oraz leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego. Obok częstych i szeroko omawianych w literaturze chorób, takich jak astma czy zapalenia płuc przedstawiono inne bardzo istotne, choć rzadsze schorzenia takie jak wady rozwojowe układu oddechowego, gruźlica czy śródmiąższowe płuc choroby. Rozdział omawiający odrębności badań obrazowych u dzieci oraz bogata dokumentacja radiologiczna są cennym uzupełnieniem poruszanych tematów.Książka przeznaczona jest dla studentów medycyny, lekarzy pediatrów, lekarzy medycyny rodzinnej oraz lekarzy specjalizujących się w chorobach płuc.
Recenzja podręcznika „Choroby układu oddechowego u dzieci” pod red. Marka Kulusa

prof. dr hab. n. med. Andrzej RadzikowskiDoczekaliśmy się nowoczesnego zwartego podręcznikowego opracowania dotyczącego diagnostyki i terapii ostrych i przewlekłych schorzeń układu oddechowego.

Autorami poszczególnych rozdziałów są adiunkci i asystenci Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego kierowanej przez redaktora opracowania. Dlatego podręcznik reprezentuje określoną, wiodącą w Polsce, szkołę pulmonologiczną i alergologiczną.

Prawie wszyscy autorzy są nie tylko nauczycielami akademickimi, ale doświadczonymi, uznanymi przez kolegów i poszukiwanymi przez pacjentów praktykami. Pierwsze dwa rozdziały traktujące o rozwoju układu oddechowego i mechanizmów odpornościowych oraz o symptomatologii schorzeń układu oddechowego są kluczem do zrozumienia patofizjologii poszczególnych schorzeń, a także tłumaczą taki a nie inny ich obraz kliniczny.

Rozdział dotyczący chorób opłucnej - co jest specjalnością kliniki - jest opracowany szeroko i wyczerpująco przez najlepszych polskich ekspertów w tej dziedzinie, podobnie i „astmologia”, traktująca o najważniejszej przewlekłej chorobie układu oddechowego u dzieci. Także rozdział dotyczący gruźlicy jest opracowany nowocześnie i szeroko, zgodnie z ostatnimi wytycznymi diagnostyki i leczenia tej choroby.

Podręcznik, wydany w twardej okładce, charakteryzuje się pięknymi oryginalnymi rycinami, kolorowymi algorytmami i przejrzystymi tabelami, co stanowi o jego nowoczesności.

Jako lekarz-praktyk pragnę mieć tę książkę w swojej podręcznej bibliotece, a jako nauczyciel będę korzystał ze świetnych rycin, algorytmów i schematów.prof. dr hab. n. med. Andrzej Radzikowski

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner