CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Zestawy pełne fantazji

Zestawy pełne fantazji


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grymaszący i kapryszący podczas posiłków maluch to sprawdzian cierpliwości każdego rodzica. Prośby, zaklinania, przekupstwo to znane od pokoleń sposoby na niejadka, jednak zazwyczaj są one mało skuteczne. Co zatem zrobić, aby zachęcić dziecko do jedzenia? Jak rozbudzić jego apetyt? 


Odrobina fantazji
 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zachęcenie dziecka do jedzenia jest wyrobienie w nim pozytywnych skojarzeń związanych z posiłkami. Potrawy podane w tradycyjny sposób mogą być dla malucha nudne, zatem odrobina fantazji podczas przygotowywania dań wiele zdziała. Biały serek uformowany tak, by przypominał bałwanka, kanapki wycięte foremką o kształcie serca na pewno zyskają uznanie w oczach dziecka. Dobrym pomysłem jest również kolorowa zastawa z bajkowymi dinozaurami z kolekcji Dinusie marki Gift Collection czy z małą wróżką zdobiąca linię Girl. W skład tych porcelanowych kompletów wchodzi talerzyk, miseczka i kubek, zatem zestawy sprawdzą się podczas wszystkich posiłków. Sama porcelana zaś to surowiec zdrowy i higieniczny, a podawane na niej potrawy zachowują naturalny aromat.
 

 

Zrób to sam
 

Kolejnym sposobem rozbudzenia u dziecka apetytu jest wciągnięcie go w wir przygotowywania posiłku. Samodzielne nałożenie na chleb wybranych przez siebie składników czy też własnoręczne zrobienie sałatki sprawi, że maluch z przyjemnością i apetytem zje takie danie. Nawet, jeśli na kanapce znajdzie się np. niecodzienne połączenie dżemu z ogórkiem. W sytuacji, gdy posiłek przygotowuje mama, warto natomiast zaangażować dziecko w nakrywanie do stołu. Każdy maluch lubi przecież układać serwetki, rozkładać talerze, widelce i łyżki, a gdy dodatkowo sztućce ozdobione są wizerunkami zwierzątek, jak w przypadku zestawów Miś, ZOO i Króliczki marki Vittore Comforto, to frajda będzie jeszcze większa, a wraz z nią wzrośnie także ochota na jedzenie.
 

 

Mierz siły na zamiary
 

Ważną zasadą, którą rodzice powinni kierować się podczas przygotowywania potraw dla dziecka jest również właściwy dobór porcji. Lepiej, żeby maluch zjadł ze smakiem kilka małych posiłków, niż grymasił nad bardzo obfitym obiadem. Nie należy również poganiać małego niejadka – powinniśmy pozwolić dziecku jeść tak długo, jak tego potrzebuje, a także pozwolić mu odejść od stołu, gdy powie, że jest najedzone. Dzieci bowiem znają swoje możliwości i czasem połowa nałożonej przez nas porcji jest dla nich osiągalnym maksimum.
Sposobów na niejadka istnieje bez liku. Spośród nich warto jednak wybrać te sprawdzone przez innych rodziców. Wtedy zyskamy pewność, że nasza grymasząca pociecha stanie się prawdziwym smakoszem…

Zestaw porcelanowy dziecięcy Girl
Cena detaliczna: 29,00 zł

Zestaw porcelanowy dziecięcy Dinusie
Cena detaliczna: 29,00 zł

Zestaw sztućców dziecięcych Króliczki, ZOO, Miś
Cena detaliczna: 33,00 zł

Zestaw sztućców dziecięcych ZOO
Cena detaliczna: 33,00 zł

Zestaw sztućców dziecięcych Miś
Cena detaliczna: 33,00 zł


Wyłączny dystrybutor: Altom
Produkty dostępne są m.in. w sklepie internetowym www.pieknowdomu.pl

 

 

źródło: otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner