CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Troskliwie dba o delikatną skórę

Troskliwie dba o delikatną skórę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakie funkcje spełnia skóra? Czym różni się skóra małego dziecka od skóry człowieka dorosłego? Jak dbać o delikatną skórę naszego maleństwa? Czym powinny charakteryzować się preparaty przeznaczone do pielęgnacji niemowląt i dzieci? Odpowiedzi na te i inne pytania - poniżej. 

 

Właściwości skóry

Skóra stanowi zewnętrzną powłokę ciała i składa się z naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Zawiera także przydatki (gruczoły łojowe, gruczoły potowe i mieszki włosowe), naczynia krwionośne, naczynia chłonne i zakończenia nerwowe. Powierzchnia skóry pokryta jest płaszczem lipidowym, składającym się z zawiesiny olejowo-wodnej i złuszczonej keratyny. Skóra spełnia ważne funkcje dla całego organizmu:

stanowi ochronę przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi, fizycznymi i bakteryjnymi,
chroni przed utratą ciepła,
zabezpiecza przed nadmiernym odparowywaniem wody z organizmu,
jest narządem czucia,
bierze udział w procesach odpornościowych organizmu.


Istotną rolę ochronną pełni warstwa rogowa naskórka, która u zdrowego człowieka stanowi doskonałą barierę pozwalającą skórze utrzymać wilgoć. Warstwa rogowa skutecznie zabezpiecza przed wnikaniem drobnoustrojów i substancji chemicznych. Urazy warstwy rogowej powodowane przez środowisko – niska wilgotność, wiatr, słońce i środki czystości – powodują zaburzenie tej naturalnej bariery. Prowadzi to do zmniejszenia zawartości wody w powierzchniowej warstwie rogowej oraz nagromadzenia komórek rogowych na jej powierzchni. Skóra staje się szorstka, sprawia wrażenie matowej, łuszczy się i jest podatna na podrażnienia. Naturalna bariera ochronna skóry zostaje naruszona, powodując jej wysuszenie i nasiloną przeznaskórkową utratę wody (TEWL).

Skóra sucha

Skóra sucha jest cienka, szorstka, chropowata, łuszczy się. Przyczyną tego jest nieprawidłowa spójność korneocytów – martwych komórek warstwy rogowej naskórka oraz zmiany w składzie lipidów naskórkowych. Skórze suchej brakuje naturalnego czynnika nawilżającego. Wysuszenie skóry może być spowodowane predyspozycjami genetycznymi, skłonnością do wyprysku atopowego, chorobami skóry lub czynnikami środowiskowymi: wiatrem, zimnem, ekspozycją na słońce. Na ryzyko wystąpienia suchej skóry narażone są szczególnie niemowlęta i dzieci, a także osoby starsze, ponieważ problem suchej skóry nasila się z wiekiem.

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa jest delikatna, najczęściej sucha, łatwo ulega podrażnieniu, jest podatna na alergie. Daje uczucie ściągania i kłucia, łatwo ulega zaczerwienieniu. Przyczynami tych problemów są często zaburzenia przepuszczalności skóry. W ich efekcie dochodzi do uwolnienia mediatorów stanu zapalnego, czego zauważalną oznaką jest zaczerwienienie i podrażnienie. Na wrażliwą skórę istotny wpływ wywierają czynniki atmosferyczne (zimno, gorąco, zmiany temperatury), styl życia, emocje, stres, używanie środków chemicznych gospodarstwa domowego, narażenie zawodowe na detergenty i rozpuszczalniki, a jej posiadanie uwarunkowane jest również przez wiek i płeć. Skóra wrażliwa występuje u większości osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS) i wyprysk kontaktowy.

Skóra sucha, skłonna do podrażnień i alergii wymaga szczególnej uwagi.

Zalecenia dla dzieci i osób posiadających skórę suchą i wrażliwą:

unikanie twardej i gorącej wody,
delikatne osuszanie skóry po kąpieli, bez pocierania,
nieużywanie mydeł wyraźnie zasadowych, kosmetyków i środków piorących zawierających agresywne detergenty oraz preparatów z olejkami zapachowymi,
stosowanie preparatów zawierających środki natłuszczające oraz odbudowujące naturalną barierę ochronną naskórka,
stosowanie preparatów przebadanych dermatologicznie, przeznaczonych do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień i alergii.


Skóra dziecka i jej pielęgnacja

We wczesnym okresie życia, a w szczególności u noworodków i niemowląt, skóra dziecka różni się istotnie od skóry osoby dorosłej. Jest znacznie cieńsza i bardziej delikatna, ma „luźniejszy” układ komórek i jest mniej sprężysta. Szybko traci wodę związaną w głębszych warstwach i przez to jest szczególnie narażona na wysuszenie. Naturalna warstwa lipidowa naskórka małego dziecka nie jest wystarczająco szczelna i łatwiej przenikają przez nią w głąb skóry szkodliwe czynniki zewnętrzne – bakterie, zanieczyszczenia, substancje chemiczne, temperatura, promienie słoneczne. Może to prowadzić do rozwoju różnego rodzaju zmian skórnych: pęknięć naskórka, łuszczenia, zaczerwienienia, podrażnień czy alergii. Skóra staje się podatna na choroby o podłożu alergicznym – atopowe zapalenie skóry (AZS), pokrzywkę, wyprysk kontaktowy. Każde podrażnienie skóry może osłabić jej funkcje ochronne i dlatego właściwa pielęgnacja jest konieczna dla dobrego samopoczucia i zdrowia maluszka.
Pełne ukształtowanie skóry spełniającej rolę naturalnej bariery ochronnej następuje dopiero w 3 roku życia, zatem zanim skóra dziecka zacznie sobie radzić sama, trzeba ją wspomagać i zapewnić jej skuteczną ochronę. Należy pamiętać, że każde, nawet zdrowe dziecko, ma delikatną skórę, która wymaga nieustannej dbałości. Bardzo istotne jest odpowiednie dobranie preparatów do jej higieny i pielęgnacji.

Preparaty przeznaczone dla niemowląt i dzieci powinny zapewnić skórze przede wszystkim:

prawidłowe natłuszczenie i nawilżenie,
odbudowę i stabilizację płaszcza lipidowego,
ograniczenie transepidermalnej utraty wody,
łagodzenie podrażnień.


Z drugiej strony preparaty te nie powinny zawierać barwników i substancji zapachowych.

Prawidłową i skuteczną pielęgnację skóry dzieci i niemowląt powyżej 1 miesiąca życia zapewniają innowacyjne preparaty emolientowe allerco®, stanowiące kompleksową kurację dla skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Preparaty allerco® przywracają skórze naturalną równowagę i funkcję ochronną. Zostały przetestowane dermatologicznie na skórze osób z dodatnim wywiadem atopowym i alergologicznym oraz posiadają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

allerco® to nowoczesne, chronione prawem patentowym preparaty emolientowe, zawierające najwyższej jakości składniki, które zapewniają skórze suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień i alergii kompleksową i skuteczną pielęgnację.

W składzie preparatów allerco® występują:

metabolit witaminy PP – fizjologiczna substancja aktywna pochodzenia witaminowego o działaniu regenerującym i zmniejszającym podrażnienia;
emolienty – substancje zmiękczające naskórek, nawilżające, działające ochronnie na płaszcz hydrolipidowy naskórka; ograniczają transepidermalną utratę wody (TEWL), chronią skórę przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników środowiskowych i atmosferycznych;
witamina E – witamina neutralizująca wolne rodniki; poprawia elastyczność i miękkość skóry, podwyższa zdolność utrzymania prawidłowej wilgotności skóry;
gliceryna – składnik efektywnie nawilżający skórę; działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka;
olej macadamia – olej bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (palmitooleinowy, oleinowy, linolowy, palmitynowy); zmiękcza i natłuszcza skórę;
alantoina – pochodna mocznika; przyspiesza regenerację naskórka, ma właściwości łagodzące i kojące; działa nawilżająco, wygładza i zmiękcza skórę;
masło shea – olej z orzechów drzewa masłowca, bogaty w odżywcze kwasy tłuszczowe (oleinowy, stearynowy, palmitynowy i linolenowy) oraz witaminy (A, E i F); posiada właściwości kojące, nawilżające i natłuszczające; wygładza i poprawia elastyczność skóry.

Preparaty allerco® rekomendowane są do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia. allerco® to produkty hipoalergiczne niezawierające żadnych substancji zapachowych i barwników. Preparaty allerco® zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie. Zmniejszają szorstkość i suchość skóry. Przywracają skórze równowagę, odbudowując jej płaszcz hydrolipidowy.

Wskazania do stosowania:

Polecane do stosowania u dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia oraz u osób dorosłych.
Polecane do codziennej pielęgnacji skóry:

- atopowej,
- skłonnej do podrażnień i alergii,
- przesuszonej, o obniżonym poziomie nawilżenia, z objawami nadmiernej szorstkości naskórka i skłonnością do jego złuszczania,
- wrażliwej, reagującej podrażnieniami na wszelkiego rodzaju środki myjące, standardowe kosmetyki pielęgnacyjne czy niekorzystne warunki otoczenia (wiatr, niską i wysoką temperaturę, klimatyzację, centralne ogrzewanie, niską wilgotność i inne),
Preparaty allerco® mogą być stosowane w profilaktyce przez osoby o normalnej skórze ciała, skłonnej do okresowego wysuszania i nadmiernego rogowacenia naskórka,


Bezpieczeństwo stosowania

Przeprowadzona ocena dermatologiczna preparatów allerco® na grupie osób z dodatnim wywiadem atopowym i alergologicznym nie wykazała ich działania drażniącego i uczulającego.
Substancja czynna preparatów allerco® (metabolit witaminy PP) to substancja fizjologiczna pochodzenia witaminowego o wysokim potencjale bezpieczeństwa.
Produkty z linii allerco® spełniaja wymagania stawiane produktom hipoalergicznym, nie posiadają substancji zapachowych i barwników.
Skuteczność produktów z linii allerco® została potwierdzona badaniami aplikacyjnymi.


W skład linii allerco® wchodzą:

krem emolientowy natłuszczający,
krem emolientowy nawilżający,
balsam do ciała,
emulsja do kąpieli,
żel myjący,
kostka myjąca.


DOSSIER PRODUKTÓW allerco®

Krem emolientowy natłuszczający allerco®

Działanie:

zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie, zapobiegając nadmiernemu jej wysuszeniu,
działa łagodząco i chroni przed powstawaniem podrażnień,
wzmacnia naturalną warstwę lipidową naskórka i zabezpiecza przed przeznaskórkową utratą wody,
wyraźnie zmniejsza suchość i szorstkość skóry, wygładzając naskórek,
chroni przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych i atmosferycznych,
zmiękcza i uelastycznia naskórek, przywracając skórze utracony komfort.


Skład:
metabolit witaminy PP, emolienty (stearynian izooktylu, węglan dikaprylowy, estry kwasów tłuszczowych oleju kokosowego), witamina E, gliceryna.

Sposób stosowania:
Krem nanosić na skórę kilka razy dziennie. Produkt polecany do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.
Krem emolientowy natłuszczający allerco® posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
Pojemność 40 ml; cena ok. 19,00 zł.

Krem emolientowy nawilżający allerco®

Działanie:

zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie, zapobiegając nadmiernemu jej przesuszeniu,
działa łagodząco i zmniejsza podatność skóry na podrażnienia,
działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka, chroniąc skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych jej warstw,
zmniejsza szorstkość i suchość skóry oraz reguluje proces złuszczania naskórka,
chroni przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych i atmosferycznych,
zmiękcza i wygładza naskórek, przywracając skórze naturalną równowagę.


Skład:
metabolit witaminy PP, emolienty (palmitynian izopropylu, ester propylowo-heptylowy kwasu kaprylowego, węglan dikaprylowy), masło shea, alantoina, witamina E, gliceryna.

Sposób stosowania:
Krem nanosić na skórę kilka razy dziennie. Produkt polecany do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.
Krem emolientowy nawilżający allerco® posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
Pojemność 40 ml; cena ok. 19,00 zł.

Balsam do ciała allerco®

Działanie:

zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia,
zmniejsza podrażnienia skóry i działa łagodząco,
wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, czyniąc ją zdecydowanie odporniejszą na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych,
ogranicza przeznaskórkową utratę wody (TEWL),
zmniejsza szorstkość i suchość skóry, przeciwdziałając dalszemu jej wysuszeniu,
reguluje proces złuszczania się naskórka,
zmiękcza i wygładza naskórek, czyniąc skórę bardziej elastyczną.


Skład:
metabolit witaminy PP, emolienty (stearynian izooktylu, węglan dikaprylowy), witamina E, gliceryna.

Sposób stosowania:
Stosować codziennie, szczególnie po każdym umyciu i delikatnym osuszeniu skóry. Produkt polecany do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.
Balsam do ciała allerco® posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
Pojemność 150 ml; cena ok. 26,00 zł.

Emulsja do kąpieli allerco®

Działanie:

skutecznie i niezwykle łagodnie oczyszcza skórę ciała, zapewniając prawidłową higienę oraz wielogodzinne uczucie czystości i odświeżenia,
nawilża i natłuszcza skórę, chroniąc przed utratą wilgoci,
likwiduje nadmierne złuszczanie się naskórka, zapobiegając przesuszeniu skóry,
zmniejsza skłonność skóry do powstawania podrażnień,
działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka,
zwiększa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry,
zmniejsza szorstkość i suchość skóry,
zmiękcza naskórek.


Skład:
metabolit witaminy PP, emolienty (trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego), olej macadamia, witamina E, gliceryna.

Sposób stosowania:
Stosować codziennie do każdej kąpieli. Po kąpieli skórę delikatnie osuszyć ręcznikiem. Produkt polecany do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.
Emulsja do kąpieli allerco® posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
Pojemność 200 ml; cena ok. 25,00 zł.

Żel myjący allerco®

Działanie:

delikatnie nawilża skórę i zapobiega nadmiernemu jej wysuszeniu,
działa łagodząco i zmniejsza podatność skóry na podrażnienia,
utrzymuje prawidłową wilgotność skóry,
działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka,
zmiękcza i uelastycznia naskórek.


Skład:
metabolit witaminy PP, emolienty (estry kwasów tłuszczowych oleju kokosowego), gliceryna.

Sposób stosowania:
Preparat emolientowy specjalnie przystosowany do używania pod prysznicem. Stosować codziennie rano i wieczorem do mycia ciała.
Pojemność 200 ml; cena ok. 24,00 zł.

Kostka myjąca allerco®

Działanie:

łagodnie oczyszcza i natłuszcza skórę,
chroni przed powstawaniem podrażnień,
zapewnia zachowanie naturalnej bariery lipidowej naskórka,
zmniejsza suchość i utrzymuje prawidłową wilgotność skóry,
zapewnia długotrwałe nawilżenie,
poprawia elastyczność naskórka,
nie wywołuje podrażnień i nie powoduje przesuszenia skóry.


Skład:
metabolit witaminy PP, witamina E, kwas mlekowy, gliceryna.

Sposób stosowania:
Stosować do codziennego mycia twarzy i ciała.
Pojemność 100 g; cena ok. 14,00 zł.

Dostępność:
Preparaty allerco® dostępne są wyłącznie w aptekach.

Więcej dowiedz się na www.allerco.pl

***Producentem preparatów allerco® jest firma PHARMENA SA
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner