CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Benefit Media obejmuje opieką Alana Bita

Benefit Media obejmuje opieką Alana Bita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agencja BENEFIT MEDIA Communications rozpoczęła współpracę z twórcami kreskówkowej postaci Alana Bita. Zadaniami agencji będą przede wszystkim: wsparcie w zakresie kontaktów z mediami, nagłaśnianie wydarzeń, w których będzie „brał udział” Alan Bit, szerzenie idei „edutainment”, kontakty z partnerami oraz sponsorami Akademii Alana Bita. 


Edutainment inaczej edurozrywka to neologizm pochodzący z języka angielskiego, powstały z połączenia słów „education” (edukacja) i „entertainment” (rozrywka). Idea „uczyć bawiąc” ma na celu przede wszystkim edukację, zaś forma rozrywki jest sposobem uatrakcyjnienia przekazu o charakterze edukacyjnym. Nie zmusza do natychmiastowego wchłaniania wiedzy, ale zachęca do jej pogłębiania. 

Postać Alana Bita została stworzona przez wykładowcę informatyki Politechniki Poznańskiej – Andrzeja Przemysława Urbańskiego. Alan Bit jest początkującym uczniem szkoły podstawowej, a jego przygody mogą być przedmiotem dziecięcych marzeń. Interesuje się informatyką, lecz nie jedynie w formie zabawy, a edukacji, gdyż największym marzeniem chłopca jest zostać informatykiem.

Cała seria książeczek o małym miłośniku komputerów, który z każdym tomem staje się coraz starszym chłopcem, stanowi kompendium wiedzy, która jest łatwa do przyswojenia już przez najmłodszych. Wydawnictwo Labiryntus wydało książeczki i opowiadania, które w ciekawy, ale jednak nieskomplikowany sposób, przedstawiają dzieciom komputer (jego części, funkcje i możliwości), bez zbędnych sformułowań i opisów. Ponieważ jak mówi Andrzej Przemysław Urbański: „… o komputerach książek się nie pisze. Książki komputerowe to instrukcje obsługi, napisane nie tak, jakby komputer nam służył, ale tak, jakbyśmy my usługiwali jemu. Trzeba dzieciom komputery przybliżać.”

Zaletą tego projektu jest także oprawa graficzna, która znajdzie wielu entuzjastów z grona najbardziej wymagających odbiorców, czyli dzieci. Ilustracje są ładne i bardzo estetyczne, dodatkowo w książeczkach znajdują się naklejki, które również stanowią atrakcję. Twórcą rysunków pierwszych tomików jest Przemysław Liput. Najważniejsza jest tu jednak wartość merytoryczna, która jest naprawdę nieoceniona w tym przypadku, gdyż dzieci poza zabawą, uczą się zwracać uwagę na zagrożenia płynące z sieci, a także autor daje czytelnikom możliwość ćwiczenia działań matematycznych. Całość ubrana jest w proste i dokładne rymy, co powoduje, że dzieci bardzo szybko uczą się wierszyków na pamięć. Alan Bit to również zbiór piosenek i słuchowisk zebranych na jednej płycie. Nad oprawą muzyczną pieczę sprawuje kompozytor Grzegorz Seweryn.

Postać Alana Bita rodzi się od kilkunastu lat w utworach literackich pisanych przez Andrzeja P. Urbańskiego. Pierwszej publikacji w prasie wierszyki doczekały się w 1998 roku. W 2007 roku na rynku pojawia się książeczka z naklejkami, która stanowi pierwszy tomik przygód Alana. Rok później ukazują się kolejne dwie książeczki i płyta ze słuchowiskiem oraz piosenkami. 2009 to rok powstania Akademii Alana Bita, która poprzez organizowanie edukacyjnych spotkań (m.in. podczas „Nocy Naukowców” na Politechnice Poznańskiej), w trakcie których wystawiane są inscenizacje, organizowane są łamigłówki i inne zabawy, przybliża najmłodszym tematykę związaną z matematyką i komputerami.

 

 

źródło: otopr.pl


 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner