CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Ślimak, ślimak pokaż rogi

Ślimak, ślimak pokaż rogi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ślimak ślimak pokaż rogi, dam ci sera na pierogi - tutaj przeważnie kończy się nasza znajomość tego… powiedzenia, wierszyka…? Co ma wspólnego ślimak z serem i pierogami? Nie dowiemy się, dopóki nie zajrzymy w stare książki dla dzieci.

 

Wyczytać z nich możemy, że autor o nazwisku Biaduń napisał niegdyś piosenkę o głodnym ślimaku, który szuka mamy. A jak wiadomo, w bajkach wszystko jest możliwe. Utwór ten, jak prawie każdy skierowany do dzieci, posiada pewne wartości dydaktyczne. Maluchy z rymowanek uczą się, dlaczego nie wolno być niejadkiem, jak grzecznie się bawić i czemu nie wolno płakać. Przykłady historii personifikowanych zwierzątek łatwiej trafiają do główek naszych pociech i ułatwiają zrozumienie otaczającej rzeczywistości. Ślimak ślimak pokaż rogi, dam ci sera na pierogi/ Jak nie sera to kapusty, od kapusty będziesz tłusty. I już mamy punkt zaczepienia, na który możemy się powołać podczas codziennych posiłkowych negocjacji z naszym dzieckiem- niejadkiem, z którym możemy pobawić się w ślimaka, zjadającego swój kawałek serka. Dla nas oznacza to dostarczenie małemu organizmowi niezbędnej porcji białka i witamin, tak ważnych w okresie rozwoju. Niestety, wiele dzieci wykazuje się nieuzasadnioną i często niedającą się przezwyciężyć awersją do wszelkiego rodzaju wyrobów mlecznych, od samego mleka i jogurtów zaczynając, na serach różnego typu kończąc. Dlatego rodzice codziennie muszą wykazywać się naprawdę dużą kreatywnością, aby przekonać małego niejadka choćby do małej porcji nabiału. Jednak gdy nasze dziecko gotowe jest już na urozmaiconą dietę, na pewno z wielkim  apetytem zajadać się będzie słodkimi i zdrowymi daniami przygotowywanymi na ciepło.

Najlepszym na to przykładem są pierogi z serem. Podawane na słodko, z odrobiną śmietanki i cukru na pewno znajdą uznanie nie tylko wśród najmłodszych koneserów, ale także ich rodziców. Mogą służyć zarówno jako smaczny obiad, jak i ciepła kolacja. To oczywiste, że każda mama ufa najbardziej daniom przyrządzonym własnoręcznie, jednak faktem jest, że nie zawsze starcza na to czasu. Zabiegane, wiecznie spóźnione współczesne matki muszą czasem skorzystać z pomocy innych. Mieli to na uwadze kucharze Virtu, przygotowując Pierogi z serem. Aksamitny farsz ze świeżego i delikatnego twarogu trafi w gusta niejednego przedszkolaka, a łatwość i prostota przygotowania docenione zostaną zapewne przez każdego rodzica.

            Nie bójmy się urozmaiceń w diecie naszych pociech. Dopóki dostarczamy im produktów zdrowych i lekkostrawnych, możemy być pewni, że maluchy będą rosły jak na drożdżach. www.virtu.com.pl

 

 

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner