CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Dziennik szkolny w... komputerze

Dziennik szkolny w... komputerze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skończyły się ferie, uczniowie znów zasiedli w szkolnych ławkach, a rodzice zastanawiają się, jak jeszcze lepiej pomóc im w osiągnięciu jak najlepszych wyników w nauce. Na początek warto pomyśleć o dobrym kontakcie ze szkołą… 


Odwiecznym problemem rodziców i nauczycieli, jest ich niewystarczający wzajemny kontakt. Nie zawsze wynika on ze złej woli. Częściej jest on spowodowany brakiem czasu, gonitwą za codziennymi sprawami i nadmiarem innych obowiązków. Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas dziennik elektroniczny. Wystarczy mieć dostęp do komputera z Internetem i od razu wszystko staje się prostsze. 
- Dzięki takiemu dziennikowi bardzo szybko można się dowiedzieć, czy dziecko było na lekcjach, jaką ocenę otrzymało z klasówki oraz co sprawia mu największe problemy - mówi Bartosz Mnich, prezes Synthelix Sp. z o.o.- firmy, która stworzyła i wdraża multiDziennik do polskich szkół. - W ten sposób rodzice mają pewność, że są doskonale poinformowani o zachowaniu i postępach w nauce swojego dziecka, a także nie tracą cennego czasu na częste wizyty w szkole.

Kłopoty znikają szybciej
Dotychczas głównym źródłem informacji na ten temat były popularne wywiadówki, odbywające się co kilka miesięcy. Zwykle na takich spotkaniach jednocześnie kilkadziesiąt osób próbuje dowiedzieć się od jednego nauczyciela czegoś o postępach swoich pociech. W dodatku dane te docierają do nich z dość dużym opóźnieniem, co często bywa przyczyną wielu problemów wychowawczych.
Dziennik elektroniczny pomaga zmienić tę rzeczywistość. Wszystkie dane dotyczące dziecka rodzice znajdą w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania szkoły. Dowiedzą się o wszystkim od razu, a nie po kilku tygodniach, gdy ewentualne zaistniałe problemy jedynie narastają i stają się trudniejsze do pokonania.

Dla zapracowanych mam i ojców
- Należę do tych rodziców, którzy w szkole pojawiają się dość często - mówi Joanna Wojciechowska, mama uczennicy jednej z wrocławskich szkół podstawowych. - Jednak dostęp do dziennika elektronicznego pozwolił mi znacznie dokładniej zapoznać się z ocenami mojej córki i jej szkolnymi sprawami. Sądzę, że docenią go szczególnie ci rodzice, którzy dużo pracują, a dobro ich pociech jest dla nich najważniejsze. Tak naprawdę nigdy wcześniej nie mieliśmy dostępu do tak dokładnych i przejrzyście podanych informacji na temat nauki naszych dzieci.
Nie bez znaczenia jest tez to, że dostęp do szkolnych informacji możliwy jest z domu i z pracy, o każdej porze dnia i nocy. Zapracowanym rodzicom z pewnością ułatwi to życie.

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner