CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Przestrzeń dla mamy i dziecka

Przestrzeń dla mamy i dziecka


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjście dziecka na świat to nie tylko dziewięć miesięcy radosnego oczekiwania. To także zmagania z ciężarem, bólami kręgosłupa, nóg itp. Wreszcie następują szczęśliwe narodziny, a wraz z nimi pojawiają się nowe obowiązki. Mamy muszą o siebie dbać i stworzyć sobie komfortowe warunki do opieki nad dzieckiem. Oznacza to konieczność doboru wygodnego obuwia, nieuciskających ubrań i bielizny, a także mebli, dostosowanych do nowych wymagań. 

Niemowlę wymaga ciągłej opieki i troski. Trzeba je często przewijać, kąpać, przebierać. Aby uniknąć przeciążeń kręgosłupa, w mieszkaniu potrzebny będzie stolik z miękką podkładką, dostosowany do wzrostu matki. By szybko i sprawnie wyjmować rzeczy dziecka, niezbędne są dobrze zorganizowane szafy i komody. Maleństwo potrzebuje całego arsenału ubrań, przedmiotów i kosmetyków, które musimy mieć zawsze pod ręką. Dlatego niezbędne staje się posiadanie doskonale zorganizowanej, czystej, łatwo dostępnej przestrzeni, którą łatwo będzie otwierać, ale i zamykać przed dostępem kurzu.

Idealnym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na zamówienie, jeśli nie wszystkich, to chociaż kilku najważniejszych. W pokoju dziecka lub w wydzielonym dla niego kąciku świetnie sprawdzą się komody lub szafy. Wykorzystajmy wnęki i nietypowe miejsca, np. skosy lub przestrzenie pod oknami. Aby meble można było otwierać dosłownie jednym palcem, zamontujmy w nich drzwi przesuwne Komandora - będą przesuwały się cicho i gładko, bez oporu.

Zabudowy z drzwiami przesuwnymi, poza idealnym dopasowaniem do wzrostu i indywidualnych potrzeb mają jeszcze jedną, niezmiernie istotną zaletę - łatwo utrzymać je w czystości bez narażania wrażliwego organizmu noworodka na kontakt z zabrudzeniami czy środkami chemicznymi. Meble Komandora łatwo czyści się wodnym roztworem płynu do mycia naczyń lub innymi łagodnymi środkami czyszczącymi. Jeśli chcemy całkowicie uniknąć stosowania jakichkolwiek preparatów chemicznych, zaopatrzmy się w ściereczki z mikrofibry - wystarczy je zwilżyć wodą. Tak można wyczyścić nie tylko całe wnętrze komody czy szafy, ale i każdy rodzaj frontów drzwi, nawet wypełnione lustrem czy lacobelem (barwionym szkłem).

Meble z drzwiami przesuwnymi można łatwo dostosować do wystroju całego wnętrza - dobrać materiał, z jakiego będą wykonane, kolory, a nawet wzory. Dekory, naklejone na powierzchni proponuje Komandor Pomorze. Wyczarują niepowtarzalne wnętrze, jedyne w swoim rodzaju. Dobrym, oryginalnym pomysłem jest umieszczenie na drzwiach szafy zdjęć rodziców i maleństwa lub samodzielne narysowanie kolorowych, bajkowych wzorów, przyciągających uwagę dziecka. Szkice wystarczy dostarczyć projektantowi producenta. Jeśli nie mamy talentu malarskiego, poprośmy go o pokazanie gotowych wzorów.

W miarę upływu lat meble można dostosowywać do wieku i potrzeb pociechy bez ponoszenia dużych kosztów. Wystarczy zmienić naklejane dekory lub wymienić fronty oraz zamówić pojedyncze sprzęty, takie, jak mały stolik czy biurko. Zmiana koloru ścian dopełni całości - sprawnie i niewielkim kosztem zamienimy sypialnię niemowlęcia w pokój przedszkolaka, a potem ucznia.

 

źródło: otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner