CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak za pomocą zabawek rozwijać pamięć dziecka.

Jak za pomocą zabawek rozwijać pamięć dziecka.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ćwiczymy pamięć dziecka!

 

Pamięć dziecka już od najmłodszych lat jest niezwykle chłonna na nowe informacje. Wspierając dziecko w rozwoju nie można pominąć zabaw ułatwiających ich przyswajanie i zapamiętywanie. Dobrze wyćwiczona pamięć zaprocentuje łatwością w uczeniu się nowych rzeczy, kojarzeniu faktów i opanowywaniu nowych umiejętności, co z pewnością przyda się dziecku i to nie tylko w szkole...

 

Zagrajcie w memory

 

Memo to klasyczna – znana chyba każdemu – gra ćwicząca pamięć. Do najprostszych jej wersji można zachęcać już dwulatki. Początkowo maluch będzie uczył się łączyć w pary obrazki przedstawiające ulubione zwierzęta, pojazdy lub znaki drogowe. Starsze dzieci bez trudu poradzą sobie z odnajdywaniem ukrytych par. Memory zapewnia świetną zabawę i na długie godziny potrafi wciągnąć całą rodzinę.

 

Bawcie się w teatrzyki

 

Nawet najtrudniejsze nazwy zostaną w głowie malucha, jeśli pozna je i użyje w trakcie fascynującej zabawy. Inscenizowanie wymyślonych opowiadań np. o zwierzętach pomoże dziecku oswoić się z ich nazwami, wielokrotnie je powtórzyć i utrwalić. Wystarczy zaopatrzyć się w teatrzyk z figurkami lub same pacynki i można zaczynać przedstawienie.

 

Układajcie łańcuszki z obrazków

 

Doskonałym ćwiczeniem wspomagającym pamięć jest zabawa w skojarzenia. Umiejętność sprawnego łączenie faktów pozwoli dziecku szybciej zapamiętywać nowe wiadomości, grupować je tematycznie i bez trudu do nich powracać. Trening kojarzenia można zacząć od układania rozmaitych łańcuszków obrazkowych. Zabawa polega na dopasowywaniu połówek obrazków tak, aby powstał z nich długi, kolorowy wąż.

 

Grajcie razem w gry planszowe

 

Dla starszych dzieci świetną zabawą poprawiającą pamięć są gry planszowe. Planowanie ruchu, przewidywanie reakcji przeciwnika i rozważanie różnych opcji rozgrywki rozwija umiejętność zapamiętywania poszczególnych sytuacji, a także poprawia zdolność logicznego myślenia. Warte polecenia są nie tylko klasyczne gry takie jak szachy czy warcaby, ale także niestandardowe gry proponujące oryginalne scenariusze i zasady.

Zabawy pamięciowe nie tylko sprawią radość maluchowi, ale z pewnością przyniosą mu korzyści, znakomicie ułatwiając funkcjonowanie w przedszkolu, szkole, a później także w życiu społeczno-zawodowym.

 

 

 

Artykuł przygotowany przez www.drewniaczek.eu

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner