CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Rodzinne przygotowania do świąt

Rodzinne przygotowania do świąt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo łatwo jest zaangażować dzieci w przedświąteczne przygotowania, jednak niekiedy ich pomoc wydłuża ich czas. Święta wywołują w nas sprzeczne uczucia. Z jednej strony czekamy na nie z niecierpliwością i nie możemy się doczekać czasu, który spędzimy wraz z najbliższymi nam osobami, a z drugiej czujemy się obciążeni obowiązkami, które niosą ze sobą święta. 

 

 

Wiele kobiet nie wie, czy w przygotowania świąteczne ma angażować rodzinę. Porządków, czy gotowania nie powinniśmy traktować jako przykry obowiązek, lecz jako możliwość spędzenia więcej czasu z mężem i dziećmi.

 

Wspólne przygotowania świąteczne bardzo zbliżą rodzinę.  Jeśli zaangażujemy w nie swoich najbliższych to stworzymy własną rodzinną tradycję i zbudujemy prawdziwą atmosferę świąt. Jeśli podzielimy obowiązki na przykład między dziećmi nie poczujemy się tak bardzo osamotnieni w przygotowaniach i w dniu świąt będziemy tryskać optymizmem. Jeśli podział ten będzie sprawiedliwy może zbliżyć do siebie partnerów(niszcząc powody do kłótni).

 

Zaangażowanie dzieci w przygotowania świąteczne niesie ze sobą wiele korzyści między innymi zbudujemy w nich poczucie odpowiedzialności oraz wiarę w magiczny czas świąt.  Podczas wspólnej pracy z dzieckiem mamy okazję, aby go czegoś nauczyć, a co najważniejsze jest to dobra chwila, aby z nim porozmawiać. Wspólne spędzenie tego czasu wyeliminuje nieporozumienia i zbliży rodzinę do siebie. W codziennej szarej codzienności jesteśmy tak zabiegani, że nie mamy okazji porozmawiać z najbliższymi nam osobami. Nie wiemy, czy mają jakiś problem i czy potrafią go rozwiązać.

 

Okres świąt nie jest tylko magiczny, ale zbliża do siebie ludzi i buduje miłą, rodzinną atmosferę. Dlatego też warto jest, by najbliższe nam osoby zaangażowały się w świąteczne przygotowania i miały swój własny wkład w  rodzinną tradycję.

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner