CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Czas na piknik, czyli jak urozmaicić letni spacer

Czas na piknik, czyli jak urozmaicić letni spacer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pełnia lata, tak oczekiwanego zwłaszcza przez mamy, dla których nieodzowną częścią dnia jest spacer z dzieckiem już prawie za nami. O wiele przyjemniej spacerować w słoneczny, letni dzień niż podczas jesiennej słoty czy mroźnej zimy. Ale nawet letnie spacery mogą się w końcu znudzić- ile razy można pokonywać tą samą trasę, odwiedzać te same miejsca czy ludzi?
 

Co zrobić, gdy wykorzystamy już wszystkie możliwe ścieżki spacerowe a kolejne odwiedziny u sąsiadki czy znajomej byłyby już przesadą? Trzeba urozmaicać codzienne spacery o nowe elementy- możliwości jest wiele a efekt końcowy zależy tylko od kreatywności rodziców.
 

Letnia pogoda wyjątkowo sprzyja spacerom, ale zwykły spacer może okazać się w końcu niewystarczający a nawet nudny i dla mamy i dla dziecka. To dobry czas na urozmaicenie codziennego spaceru i wykorzystanie go na wspólną zabawę i bliski kontakt z dzieckiem. Jedną z możliwości jest piknik. Kocyk, zabawki, jedzonko, jeżeli urozmaicamy już dietę malca, coś do picia, aparat fotograficzny itp. wystarczą by mile i inaczej niż zwykle wspólnie spędzić czas poza domem. W pogodny, niezbyt wietrzny dzień możemy sobie i dziecku pozwolić na relaks na zielonej trawce.

 

Dla naszych pociech taki pierwszy piknik to atrakcyjna nowość nawet, jeżeli nam ten pomysł wydaje się banalny. To mnóstwo stymulujących doznań, których dziecko nie zazna w takiej ilości w wózku: to swoboda ruchów, baraszkowania na kocyku, możliwości przekręcania się na boki czy brzuszek na świeżym powietrzu, obserwowania tego, co dzieje się dookoła, jaka jest w dotyku i jak wygląda z bliska trawka itd. Musimy tylko pamiętać o zabezpieczeniu dziecka przed bezpośrednim słońcem i wiatrem(np. za pomocą parasolki z wózka). Piknik może być przyjemną chwilą bliskości mamy i dziecka i okazją do zrobienia ciekawych zdjęć w plenerze. To również chwila wytchnienia dla zmęczonych spacerem nóg mamy. A kiedy i piknik we dwójkę się znudzi możemy zaprosić na kocyk inną mamę z dzieckiem-to kolejne możliwości ciekawego spędzenia czasu dla mam i moc poznawczych przeżyć dla dzieci.
Miłego, słodkiego lenistwa na kocyku!
 

 

autor:

Anna Dragańska vel Dragan-Tomczak

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner