CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Pluszowy uśmiech

Pluszowy uśmiech

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi pacjenci Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu, mają swoich nowych pluszowych towarzyszy. Pracownicy wrocławskiego sklepu IKEA przekazali na na ręce kierownika Katedry zabawki, zebrane w ramach akcji „1 Euro to majątek”. 


Główne działania prowadzone w ramach programu polegały na zgromadzeniu i przekazaniu środków na rzecz UNICEF oraz Save the Children. Wspomniane organizacje, stawiają sobie za cel wyrównywanie szans i poziomu edukacji w najbiedniejszych krajach świata. Prowadzą działania mające na celu budowę nowych szkół, zatrudnianie nauczycieli, czy wyposażanie najmłodszych w książki i inne pomoce szkolne. - Nazwa naszej akcji podkreśla to, że w wielu częściach świata wystarczy 1 euro, by zapewnić aż pięciorgu dzieciom książki na cały rok - zwraca uwagę Marek Wójcik, koordynator akcji we wrocławskim sklepie IKEA. Dlatego też, od każdego kupionego pluszaka w listopadzie i grudniu, odprowadzane było jedno euro na rzecz maluchów, którymi opiekują się wspomniane organizacje.

Program odbywał się jednocześnie w blisko 50 krajach. W ciągu 6 lat wspierania UNICEF oraz Save the Children, szwedzka firma przekazała wspomnianym organizacjom 17 mln euro. Jednak w tym roku małe pluszowe zabawki okazały się być wsparciem i pomocą nie tylko dla dzieci z krajów trzeciego świata. - Stwierdziliśmy że dobrze by było, gdyby akcja miała także swój lokalny wymiar. Dlatego też za kasami ustawiliśmy specjalny pojemnik, do klienci mogli wrzucić zakupione pluszaki. Wszystkie zabrane w ten sposób zabawki zostały podarowane najmłodszym pacjentom Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu – dodaje Marek Wójcik.

Akcja przekazania miała miejsce 30 grudnia. Pod gmach kliniki przyjechał samochód załadowany 400. pluszakami. Po oddaniu zabawek kierownikowi Kliniki, te trafiły w ręce pielęgniarek, a następnie – za ich pośrednictwem – do dzieci znajdujących się na oddziale. - To bardzo miły gest ze strony szwedzkiej firmy. Z podobnymi działaniami spotykamy się coraz częściej. Przykładowo w tym roku dwie pary nowożeńców zamiast kwiatów zażyczyło sobie od gości weselnych, by Ci obdarowywali ich pluszakami, które następnie zostały przekazane naszym małym pacjentom – podkreśla dr. hab. Dariusz Patkowski, kierownik wrocławskiej Katedry Chirurgii i Urologii Dziecięcej. Miejmy nadzieje, że dostarczone zabawki pomogą najmłodszym w odzyskaniu zdrowia.

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner