CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Pierwszy zegar twojego dziecka!

Pierwszy zegar twojego dziecka!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

By dziecko mogło budować poczucie wartości i bezpieczeństwa, w jego życiu muszą panować ład i zasady, z którymi będzie się stopniowo oswajało. Powtarzalność i rytuały zapewniają maluchowi pewność siebie, a tym samym – szczęśliwe dzieciństwo. Rodzice są tymi, którzy w życie dziecka wprowadzają ład i harmonię. 


Dziecko, znając podświadomie, co wydarzy się w każdej chwili jego dnia, czuje się bezpiecznie, jest bardziej radosne. Istnieje więc czas karmienia, drzemki, spaceru, zabawy, kąpieli, snu. Porządek w życiu dzieci zachęca je do podejmowania własnych działań. 
 

Właśnie z myślą o tym, powstał – pierwszy na rynku – zegar dla dzieci już od trzeciego roku życia. Absolutna nowość - It’s a clock to zegar edukacyjny do nauki odczytywania godzin, pozwalający rodzicom ułożyć indywidualny plan dnia dziecku. W komplecie znajdują się tekturki z różnymi czynnościami, które wykonuje się w ciągu dnia, do dopasowania do odpowiednich pór dnia i godzin. 5 dwustronnych kartoników, z narysowanymi na nich czynnościami takimi jak posiłek, popołudniowa drzemka, spacer, zabawa, itp. – dziecko może ułożyć przy dowolnych godzinach zegara. A potem – obserwować, czy wskazówka zegara zbliża się właśnie do tej pory.

 

W ten sposób poprzez zabawę, w świat dziecka zostaje wprowadzony tak istotny dla malucha porządek. Co więcej – dziecko reguluje przyzwyczaja się do następujących po sobie czynności, wie, czego oczekiwać podczas pór dnia, czeka wręcz z niecierpliwością na każdą kolejną czynność. Jego świat – staje się więc prostszy, i przede wszystkim – bezpieczny, właśnie poprzez powtarzalność.
Wszyscy psychologowie dziecięcy podkreślają, że porządek, wraz z powtarzalnością działań, jest kluczem do zdrowego rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka. Już kilkulatkowi można - na podstawie zegara – tłumaczyć, czym jest godzina, minuta, doba.

Kolorystyka zegara specjalnie wyróżnia te przeznaczone dla chłopców (niebieskie) i dla dziewczynek (różowe), wzbogacając je dodatkowymi, atrakcyjnymi motywami: wskazówki „chłopięcego” zegara zakończone są samochodem, samolotem, „dziewczęcego” – karetą czy laleczką. Prostota obsługi, duże cyferki, stabilność całej bryły zegara, możliwość postawienia go na podłodze – dodatkowo podnoszą jego atrakcyjność.

Zegar, doskonale znany już na całym świecie, wyróżniony na najbardziej prestiżowych targach branży dziecięcej – w Kolonii - ma właśnie swoją polską premierę. W chwili obecnej jego jedynym w Polsce dystrybutorem jest doskonale znana rodzicom i ich pociechom – firma Kolorino Drewex.
Zegar dostępny jest w firmowych sklepach Kolorino – w Krakowie, Rudzie Śląskiej, Opolu.
Więcej na: www.kolorino.pl

 

 

źródło: otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner