CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Możesz pomóc – wszystko w Twoich rękach

Możesz pomóc – wszystko w Twoich rękach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Reszta w Twoich Rękach” to pierwsza odsłona ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez UNICEF. W kampanię zaangażowało się wiele sklepów i instytucji, między innymi sieć sklepów obuwniczych DEICHMANN. 

Aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom wystarczy, że robiąc zakupy poprosimy o wydanie reszty w Dobrych Dukatach - monetach specjalnie przygotowanych na tę okazję przez Mennicę Polską.

Dobre Dukaty
Kampanię „Reszta w Twoich Rękach” wspierają aktorzy i Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF: Magdalena Różczka i Artur Żmijewski. Zainaugurowali oni akcję własnoręcznie uruchamiając produkcję Dobrych Dukatów w Mennicy Polskiej.
Dobry Dukat to jednocześnie cegiełka i rodzaj bonu towarowego. Można go znaleźć w wybranych punktach handlowych i usługowych, gdzie jako reszta wydana z naszych zakupów wspomoże najbardziej potrzebujące dzieci z krajów rozwijających się. Dobry Dukat to równowartość 4 złotych, ale nawet tak mała kwota może wiele pomóc. Organizatorzy kampanii wyjaśniają, że za 1 cegiełkę można kupić 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek z lekarstwem przeciw odwodnieniu, 3 zeszyty i ołówki lub 4 wysokokaloryczne posiłki dla niedożywionych dzieci. Obok podstawowych mosiężnych Dobrych Dukatów dostępnych w sklepach, Mennica wypuściła także, skierowaną do firm i instytucji, kolekcjonerską edycję Srebrnych i Złotych Dukatów. Dobre Dukaty będą w obiegu do 1 czerwca 2010. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany UNICEF.

DEICHMANN też pomaga
Grupa DEICHMANN od lat aktywnie angażuje się w akcje charytatywne. W codziennej działalności firma ma na uwadze nie tylko standardy jakości, ale także względy socjalne. Dotyczy to szczególnie produkcji w krajach rozwijających się. Zasady Code of Conduct zobowiązują dostawców do zachowania określonych standardów socjalnych. Jako partner akcji „Reszta w Twoich Rękach” firma DEICHMANN będzie również oferować swoim klientom Dobre Dukaty.

UNICEF
UNICEF to organizacja będąca częścią systemu ONZ. Głównym jej celem jest pomoc dzieciom w zakresie wyżywienia, edukacji, ochrony zdrowia oraz ochrony przed przemocą i wykorzystywaniem. Według danych UNICEF z 2 miliardów dzieci na świecie na każde 100 ponad 30 cierpi z powodu głodu, 26 jest niezaszczepionych, 19 nie ma dostępu do wody pitnej, 17 nie pójdzie nigdy do szkoły, a 40 to dzieci nierejestrowane, a co za tym idzie, narażone na handel i wykorzystywanie.

Na stronie internetowej www.dobrydukat.pl można znaleźć informacje o wszystkich wydarzeniach towarzyszących akcji oraz dokładną listę sklepów i punktów usługowych, w których możemy poprosić
o resztę w Dobrych Dukatach.

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner