CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Techniki karmienia piersią

Techniki karmienia piersią


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naturalny pokarm sprzyja zdrowemu rozwojowi niemowląt. Badania naukowe dowodzą, że dzieci karmione piersią są spokojniejsze, rzadziej płaczą i chorują. Aby mieć pewność, że dla Twojego malucha codzienne posiłki są prawdziwą przyjemnością, warto zapoznać się z podstawowymi technikami karmienia. Dzięki nim unikniesz również problemów z obolałymi brodawkami i przeciążonym kręgosłupem 


Pozycja tradycyjna 
Usiądź wygodnie na fotelu, nogi oprzyj na podłodze. Upewnij się, że jesteś wyprostowana i stabilnie podparta. Maleństwo połóż na boku, tak aby przylegało brzuszkiem do Twojego brzucha. Ułóż jego główkę na zgięciu łokcia, podtrzymaj plecki i pupę za pomocą przedramienia i dłoni. Ramię oraz biodro dziecka powinny znajdować się w linii prostej. Karmienie w tej pozycji jest bezpieczne i wygodne, pod warunkiem, że odpowiednio podeprzesz swoje ramię. W przeciwnym wypadku bardzo szybko odczujesz ból i drętwienie, które prędzej czy później uniemożliwią Ci karmienie. Do podparcia możesz wykorzystać kilka jaśków lub Cebuszkę, czyli poduszkę w kształcie litery C, której sprężystość pozwala na dostosowanie jej do każdej zajmowanej przez Ciebie pozycji. -Tradycyjne poduszki nie są tak wygodne. Trzeba się namęczyć, żeby je dobrze ustawić, a i tak nie czuję się komfortowo, bo przy każdym poruszeniu, misternie zbudowana konstrukcja rozsypuje się - mówi Ania Majcherczyk, mama miesięcznej Maji. Cebuszkę wykonano z materiałów najwyższej jakości. Jej wkład stanowią styropianowe mikroperełki. -To one sprawiają, że jest tak wygodna, a jednocześnie w 100% bezpieczna – podkreśla Dorota Klupsz z firmy Ceba.

Pozycja krzyżowa
Ta pozycja jest bardzo podobna do opisanej powyżej. Główna różnica polega na tym, że
maluch trzymany jest ręką przeciwną do piersi, którą karmisz. Dłonią podtrzymujesz główkę dziecka, a przedramieniem jego plecki. Ta technika daje Ci możliwość precyzyjnego przystawienia maleństwa do piersi i dlatego jest szczególnie polecana w przypadku, gdy Twój maluszek słabo ssie lub nie przejawia zainteresowania jedzeniem.

Pozycja “spod pachy”
Usiądź wygodnie w fotelu. Aby z powodzeniem stosować tę technikę, Cebuszka może się okazać niezbędna. Podłóż ją sobie pod plecy, a jej końce zawiń w taki sposób, żeby podpierały twój bok i układały się na kolanach. W ten sposób skutecznie podtrzymają zarówno dziecko, jak i Twoją rękę. Główka maleństwa powinna znajdować się na wysokości piersi i być przytrzymywana dłonią. Brzuszek ma przylegać do Twojego boku, a nóżki znajdują się pod pachą. Ze względu na wyjątkową stabilność i wygodę, ta pozycja jest doskonałą propozycją dla kobiet z dużym biustem. Poleca się ją również w przypadku problemów z zastojem pokarmu.

Chwile relaksu
Bez względu na to jaką pozycję karmienia wybierzesz dla siebie i Twojego maleństwa, pamiętaj, że na ilość oraz jakość pokarmu często ma wpływ Twój tryb życia. W okresie laktacji nie powinnaś odmawiać sobie odpoczynku i komfortu. Twoje zadowolenie ma pozytywne przełożenie na nastrój dziecka. W mieszkaniu postaw na funkcjonalność i wygodę. Producent Cebuszki wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom wyposażając ją w praktyczny, łatwy do zdejmowania pokrowiec, który można wyprać nawet w 60 stopniach. Cebuszkę z powodzeniem można wykorzystywać podczas czytania lub oglądania filmu. Przyda się także, gdy Twój maluch będzie się uczył samodzielnie siadać. Zabezpieczy go przed bolesnymi upadkami, które zazwyczaj towarzyszą pierwszym próbom. - Wiele rzeczy kończy w piwnicy, z chwilą, gdy dziecko podrasta – mówi Andrzej Stańko, ojciec dwuletniego Dominika. - Cebuszka ciągle przydaje się do oglądania telewizji, czytania gazet albo żeby po prostu rozprostować kręgosłup.

 

 

źródło: otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner