CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Klub Mam i Tatusiów

Klub Mam i Tatusiów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli niedawno zostałeś rodzicem i czujesz się z tego powodu szczęśliwy albo zagubiony, zapraszamy Cię w każdy czwartek o godz. 12.00 do „Wolskiego Klubu dla Mam i Tatusiów”, działającego w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 46 przy ul. Chłodnej 11. To właśnie tu znajdziesz rodziców, którzy oprócz codziennej opieki nad dzieckiem znajdują czas na towarzystwo. Podczas wspólnych cotygodniowych spotkań, będziesz miał okazję podzielić się z innymi radościami, smutkami, wątpliwościami codziennego trudu bycia rodzicem. Znajdziesz tu towarzystwo dla siebie i swojej pociechy. Doświadczeni ojcowie i doświadczone matki, wychowujący kolejne dzieci wesprą Cię radą i będą nieocenionym źródłem wiedzy. Drogi Rodzicu, na pewno przeczytałeś już wiele poradników i artykułów dotyczących wychowania i pielęgnowania dzieci. Czujesz się trochę zagubiony. Chciałbyś podzielić się z kimś swoimi wątpliwościami lub po prostu porozmawiać. Nie zwlekaj więc, przyjdź do nas. Oprócz tematów wymyślonych przez nas, będziemy w Klubie poruszać propozycje zgłoszone przez Was. Dołożymy  starań aby do Klubu zapraszać praktyków a nie teoretyków, którzy będą mogli odpowiadać na nurtujące Was pytania.

 

Poza tym bibliotekarki podzielą się swoimi pomysłami na wykonanie prostych ozdób, które można zrobić wspólnie z dzieckiem w domu. Jak kreatywnie spędzić czas, jak wykorzystać książkę z biblioteki a także jak w gąszczu codziennych obowiązków znaleźć czas dla siebie - o tym wszystkim będziemy rozmawiać, a także wspierać siebie nawzajem. Zachęcamy wszystkich rodziców do wymiany doświadczeń na naszym forum internetowym, którego moderatorami będą uczestnicy Wolskiego Klubu Mam i Tatusiów.

 

Natomiast Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przy al. Solidarności 90, zaprasza w każdy wtorek o godz. 10.00, na spotkania zatytułowane „Mam dwa latka – jestem zuchem”. Są to zajęcia adaptacyjne skierowane do rodziców i ich dzieci, które ukończyły drugi rok życia.  Mamy nadzieję, że będą pierwszym krokiem na drodze do przedszkola. Dzieci poprzez piosenki i zabawę uczą się integracji w grupie rówieśniczej – akceptacji  innych oraz umiejętności dzielenia się. Starannie opracowane warsztaty ruchowe sprzyjają rozwojowi motorycznemu dzieci, krótkie, interesujące czytanki uczą koncentracji, a proste zadania plastyczne dają dużo radości zarówno maluchom jak i obdarowanym tymi dziełami sztuki członkom rodziny.  W tejże bibliotece odbywać się będą również spotkania dla przedszkolaków i ich rodziców pt.„Ja, Mama, Tata i podróż z książką dookoła świata”  w każdy drugi piątek miesiąca. Wszystkie spotkania oparte zostaną na bestsellerach literatury dziecięcej, która posłuży jako element wyjściowy do zabaw ruchowych, zręcznościowych, zajęć plastycznych.

 

Powstanie Klubu oraz zwiększenie ilości zajęć adaptacyjnych dla maluchów i ich rodziców, są wynikiem doświadczeń jakie zaobserwowali bibliotekarze uczestnicząc w dwóch edycjach ogólnowarszawskiej akcji Wyprawa Mama, przeprowadzonej przez portale Parenting.pl oraz Pieluszkarnia.pl.  Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego, chcemy przybliżyć rodzicom literaturę zarówno dla dzieci jak i o dzieciach, a także stworzyć miejsce, które od najmłodszych lat jest przyjazne Waszym pociechom.

 

W naszych bibliotekach nie zabraknie czytania bajek, warsztatów literacko – plastycznych oraz zabaw okolicznościowych. Zachęcamy Cię zatem Rodzicu do częstego odwiedzania naszej strony internetowej, abyś mógł zaplanować sobie poranki lub popołudnia w bibliotece ze swoim dzieckiem www.bpwola.waw.pl

 

Agnieszka Proszowska

Animator Kultury

W Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola

m.st. warszawa

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner