CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Sposób na szczęśliwe dziecko

Sposób na szczęśliwe dziecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową i jedną z najważniejszych potrzeb dziecka w pierwszym roku życia. Najlepszą metodą jej zaspokojenia jest bliskość i czuły dotyk. 

 

Bliskość jak powietrze 

Nauka już dawno potwierdziła, że niemowlęta potrzebują bliskości do prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Potrzebują jej tak samo, jak powietrza. Nieprawdą jest, że przytulanie, kołysanie i noszenie rozpieści dziecko. Stała obecność matki czy wrażliwego na potrzeby dziecka opiekuna pozwala dziecku zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

 

Dzieci noszone i przytulane lepiej się rozwijają. Mniej płaczą, przez co mają więcej czasu na naukę i odkrywanie świata. Są przez to inteligentniejsze. Stają się bardziej samodzielne, mają więcej pewności siebie i lepiej się rozwijają.

Stałą bliskość rodzica i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zapewnią dziecku specjalne chusty do noszenia dzieci i bezpieczne, miękkie nosidełka. Jednym z nich jest Close Baby Carrier polecane przez sklep www.babymama.pl. Wykonane jest z najwyższej jakości bawełny organicznej. Jest proste w obsłudze i noszeniu. Wystarczy przełożyć przez głowę pasy, zaciągnąć kółko i włożyć dziecko do nosidełka. Rodzic może nosić dziecko w pięciu pozycjach, zależnie od własnych upodobań oraz jego wieku.

W Close Baby Carrier można już nosić dzieci już od 2,27 kg aż do prawie 14,5 kg. Jest przy tym bezpieczne i wygodne dla dziecka – dobrze podtrzymuje plecy, główkę i pupę. W przeciwieństwie do nosideł sztywnych, otula dziecko, jak druga skóra, co daje lepsze podparcie dla kręgosłupa. Zapewnia też szeroki rozstaw nóżek, czyli fizjologiczną pozycję „żabki”.

Szerokie, miękkie pasy zakładane na obydwa ramiona, pozwalają równomiernie rozłożyć wagę dziecka co powoduje większy komfort noszenia. Nosidełko Close Baby Carrier ułatwia również dyskretne karmienie piersią. Noszenie dziecka w ten sposób nie tylko zaspokaja jego potrzebę bliskości, ale również daje rodzicom wolność i swobodę.

 

Dzięki Close Baby Carrier rodzic ma wolne obie ręce, może swobodnie ugotować obiad, powiesić pranie czy wyjść na zakupy.
Świat odkrywany przez dziecko z perspektywy ramion czułego rodzica wdaje się ciekawszy i bardziej przyjazny.

Nosidełko eco Close Parent Baby Carrier cena: 245 pln

 

 

źródło: otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner