CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

„Baby blues” - humorystyczny poradnik dla rodziców powraca!

„Baby blues” - humorystyczny poradnik dla rodziców powraca!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baby Blues, zdobywca tytułu KOMIKS ROKU przyznanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Komiksowe

·         Publikacje na łamach 1100 gazet na całym świecie

·         Opowieści zebrane w 30 kronikach!

 

 

 

Baby blues

Ona już to robi!, tom 2

Scenariusz: Rick Kirkman i Jerry Scott

Rysunki: Jerry Scott i Rick Kirkman

Przekład: Małgorzata Białecka

Cena: 29,90 zł, Wydawnictwo Egmont Polska

 

Komiks Baby blues, „Ona już to robi!” to druga część popularnej na całym świecie serii o perypetiach młodych rodziców. Jeśli zachwyciła Was część pierwsza, kolejną wchłoniecie z jeszcze większym apetytem. Jeśli jednak jakimś cudem ominęliście pierwszy tom – czym prędzej musicie to nadrobić!

 

Zoe, córeczka Wandy i Darryla ma już 3 miesiące. Dla Wandy nadchodzi czas ważnej decyzji – czy wrócić do pracy, czy poświęcić się wychowywaniu córki. Darryl zastanawia się, jak utrzymać rodzinę, nie rezygnując z drobnych przyjemności, bo przecież po opłaceniu rachunków, kupieniu pieluch, kosmetyków, ubranek i zabawek prawie nic im nie zostaje. Ale Zoe – i pewien przykry wypadek samochodowy – tak odmieniają Darryla, że niemal jak filozof pyta: „Jak można być tak spłukanym i tak bogatym jednocześnie?”

Także Wanda – choć zazdrości nowej sąsiadce spokojnego synka – nie zamieniłaby swego życia na to „sprzed dziecka”. Uwielbia być matką, może jedynie wolałaby nie wyglądać jak matka.

 

 

Baby blues to komiks, który powinien znaleźć się na półce w każdym domu, gdzieś między poradnikiem Pierwszy rok z życia dziecka, a albumem z pierwszymi zdjęciami i odciskiem maleńkiej stópki. Komiks, który świeżo upieczeni rodzice powinni dostać w zestawie obowiązkowym, obok próbki pieluch i hipoalergicznego proszku do prania. Jeśli czytając go pomyślicie: samo życie, to znaczy, że dobrze wiecie, o czym mowa. Jeśli jednak przyjdzie wam do głowy myśl, że jest to lekko przesadzona fikcja literacka, to znaczy, że jeszcze wszystko przed wami! Więcej na www.egmont.pl/ksk

 

****

 

O SERII

 

Perypetie klanu MacPherson trafiły do serc wielu rodziców i nie tylko, urzekając humorem obrazkowym oraz pełnymi życia barwnymi opowiastkami.

 

Komiks oczarował młodych rodziców, dziadków oraz dzieci już od pierwszej publikacji w 1990 roku. Z upływem lat, lista gazet publikujących Baby Blues wydłużała się. Dziś ten album publikowany jest na łamach 1, 100 światowych gazet. Przygody początkujących rodziców zostały zebrane w 30 kronikach. W 1995 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Komiksowe uhonorowało Baby Blues tytułem „Komiks Roku”.

 

Autorzy komiksu – Rick Kirkman i Jerry Scott – w niezwykle zabawny i trafny sposób opisują zmagania młodych rodziców, którym, wraz z pojawieniem się na świecie dziecka, świat wywraca się do góry nogami.


…Szanujcie tę książkę. Zawiera ona opis pierwszego roku tego, co ułoży Wam się w wieloletni »baby blues«. Trudno będzie jednak zachować ją w całości. Instynkt podpowie Wam, by chwycić za nożyczki i wyciąć jej fragmenty, a następnie wysłać do przyjaciół i krewnych. W końcu jednak odłożycie nożyczki i zaczniecie wyrywać całe strony, by przyczepić je do lodówki. Ostatecznie zbierzecie wszystkie małe skrawki, które wcześniej wycięliście, i będziecie próbowali posklejać je we własną mniejszą książeczkę...

JAK POWSTAŁ KOMIKS?

 

Pewnego dnia, przyjaciele Rick Kirkman i Jerry Scott wpadli na pomysł stworzenia komiksu o tematyce rodzicielskiej. Rick - rysownik, dokładnie znał zagadnienie, gdyż
w 1984 roku jemu i jego żonie urodziło się pierwsze dziecko, a druga córeczka przyszła na świat siedem lat później. Jerry natomiast, nie posiadał dzieci, ale twierdził, że ojcowska rola Ricka bywa niezwykle zabawna, dlatego zdecydował się na opisanie podpatrzonych, rodzinnych realiów. I tak w komiksie pojawiły się napady złości, brudne pieluchy, wyrzynające się ząbki… Do zwieńczenia dzieła brakowało tylko ilustracji, które z nieukrywaną przyjemnością stworzył Rick Kirkman – i tak zrodził się komiks Baby Blues. Aktualnie, Jerry już nie śmieję się z ojcowskich perypetii Ricka, bo sam został ojcem– co sprawiło, że jego twórczość jest jeszcze bardziej owocna.

 

Baby blues rozśmieszy nawet tych, którzy przygodę z dzieckiem mają jeszcze przed sobą

 

 

źródło: Egmont

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner