CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Pierwsze polskie badanie Floridralu

Pierwsze polskie badanie Floridralu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 2009 r. opublikowano pierwsze polskie badanie z wykorzystaniem Floridralu (DPN+LGG), potwierdzające wcześniejsze pozytywne wyniki. Badanie przeprowadził zespół z Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Mieczysławy Czerwionki-Szaflarskiej. Floridral to jedyny na rynku doustny płyn nawadniający (DPN) z dodatkiem probiotyku (szczep LGG). Jest on przeznaczony do stosowania podczas biegunek 
u niemowląt, dzieci i dorosłych w celu nawodnienia organizmu i przywrócenia naturalnej mikroflory jelitowej. Ze względu na unikalny skład, Floridral pomaga skutecznie walczyć z biegunką oraz obniża ryzyko jej groźnych następstw.Ostra biegunka infekcyjna należy do jednej z najczęstszych przyczyn wizyt dzieci u lekarza. Szczególnie dotyczy to dzieci w wieku 0-36 miesięcy. Każde dziecko z tego przedziału wiekowego choruje średnio przynajmniej raz w roku, najczęściej z powodu zakażenia rotawirusem. Od początku 2000 roku przeprowadzono kilka badań naukowych, potwierdzających fakt, że zastosowanie DPN (doustnego płynu nawadniającego) z niektórymi szczepami probiotyków, znacząco skraca czas trwania biegunki.

W 2009 r. opublikowano pierwsze polskie badanie z wykorzystaniem Floridralu (DPN+LGG), potwierdzające wcześniejsze pozytywne wyniki. Badanie przeprowadził zespół z Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Mieczysławy Czerwionki-Szaflarskiej.[1]Opis badania:

W badaniu wzięło udział 150 dzieci z ostrą biegunką infekcyjną w wieku 2-36 miesięcy. Dzieci podzielono na 3 grupy: grupa DPN – otrzymująca doustny płyn nawadniający, grupa LGG – otrzymująca probiotyk LGG, grupa DPN+LGG (Floridral) – otrzymująca zarówno probiotyk LGG jak i DPN w dawce 50 ml/kg m.c.

W badaniu oceniano: czas trwania biegunki, liczbę nieprawidłowych stolców, przypadki koniecznego dożylnego wyrównywania zaburzeń gospodarki kwasowo-zasadowej
i elektrolitowej.Wyniki:

1. Podawanie samego DPN okazało się najmniej skuteczne.

2. Podawanie samego probiotyku (LGG) skróciło czas trwania biegunki średnio o 24 h
w porównaniu z samym DPN

3. Najskuteczniejszym rozwiązaniem. okazało się zastosowanie połączenia
DPN z probiotykiem LGG – skraca biegunkę o 31 h!

4. Średnia liczba oddawanych stolców na dobę była najniższa w grupie pacjentów otrzymujących DPN + LGG. Wyrównania zaburzeń gospodarki kwasowo-zasadowej najczęściej wymagali pacjenci z grupy DPN.Wnioski:

Podawanie DPN w skojarzeniu z LGG najskuteczniej skraca czas trwania biegunki oraz zmniejsza liczbę oddawanych stolców
w stosunku do leczenia samym DPN. Podawanie DPN zmniejsza częstość
zaburzeń gospodarki elektrolitowej, natomiast LGG – kwasowo-zasadowej.

Połączenie DPN + LGG zapewnia skrócenie czasu trwania biegunki, łagodniejszy przebieg choroby oraz zachowanie prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej oraz elektrolitowej organizmu.Dla przypomnienia:

W 2000 roku przeprowadzono wieloośrodkowe badania kliniczne z udziałem dzieci cierpiących na ostrą biegunkę infekcyjną.[2] Dowodzą one, że podawanie roztworu
do nawadniania doustnego wraz z LGG dzieciom z ostrą biegunką znacząco skraca czas trwania biegunki oraz pobyt pacjenta w szpitalu. Taki wynik potwierdzają badania z 2007 roku, przeprowadzone z zastosowaniem pięciu różnych szczepów probiotyków. Udowodniono w nich, że podając DPN wraz z probiotykiem LGG (wchodzącym w skład Floridralu), skraca się czas trwania biegunki o 2 dni.

Floridral – Informacje dodatkoweFloridral podaje się w formie płynu, który uzyskuje się po rozpuszczeniu saszetki A (LGG) i B (DPN) w 200 ml wody. Płyn ma delikatny zapach i łagodny bananowy smak.

Floridral nie zawiera białka mleka krowiego i glutenu. Może być bezpiecznie stosowany u niemowląt od urodzenia oraz u osób cierpiących na alergię.

Wymioty nie są przeciwwskazaniem do stosowania Floridralu. W przypadku ich wystąpienia, płyn należy schłodzić i podawać często i małymi porcjami.

Skład DPN we Floridralu jest zgodny z zaleceniami ESPGHAN (Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci):


SKŁADNIK
FLORIDRAL
ZALECENIA ESPGHAN

Sód (mmol/l)
60
60

Potas (mmol/l)
20
20

Chlorki (mmol/l)
37
>25

Cytryniany (mmol/l)
14
10

Glukoza (mmol/l)
89
74-111

Osmolarność (mOsm/l)
214
200-250
Wskazania:- biegunka rotawirusowa

- biegunka o nieznanej etiologii

- biegunka podróżnychFLORIDRAL POSIADA REKOMENDACJĘ
POLSKIEGO TOWARZYSTWA PEDIATRYCZNEGO

Floridral Baby:

Dla niemowląt i małych dzieci
(bez substancji słodzących)Floridral:
Dla dzieci powyżej 3 roku życia
i dorosłychZawartość opakowania:

6 porcji x 2 saszetki

Cena: ok. 18,00 PLN
[1] Mieczysława Czerwionka-Szaflarska, Sylwia Murawska, Grażyna Swincow, Ocena wpływu doustnego leczenia probiotykiem i/lub doustnym płynem nawadniającym na przebieg ostrej biegunki u dzieci, Przegląd Gastroenterologiczny 2009; 4(3)


[2] Prof. Stefano Guandalini i wsp., JPGN 2000, „Lactobacillus GG podawany w roztworze do nawadniania doustnego dzieciom z ostrą biegunką: wieloośrodkowe badanie europejskie

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner