CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Przekąska doskonała

Przekąska doskonała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eksperci od spraw żywienia dzieci przestrzegają, aby nie wypuszczać do szkoły czy przedszkola pociechy bez śniadania. Alarmują także, że drugi posiłek jest niezwykle istotny dla młodego organizmu. 

 

Drugie śniadanie jest niezbędne zwłaszcza, gdy dziecko spędza poza domem wiele godzin. Młody organizm potrzebuje składników do wzrostu, poza tym wydolność umysłowa i chęć do zabawy naszej pociechy znacznie spada. Dlatego systematycznie, najlepiej co 3-4 godziny, dziecko powinno sięgać po przekąskę. Rodzic natomiast, powinien przygotować drugie śniadanie spełniające wymogi młodego organizmu. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to okres szybkiego rozwoju organizmu dziecka. Niedobór niezbędnych składników odżywczych może prowadzić do gorszego rozwoju organizmu. W tym okresie zalecana jest wysoka norma składników budulcowych (białka, wapnia, żelaza). 

Mając na uwadze te wszystkie wskazówki - jak możemy dostarczyć dziecku pożywne
i zdrowe drugie śniadanie? Na sklepowych półkach można znaleźć produkty, które otrzymały Pozytywną Opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Daje to gwarancję rodzicom, że ich pociechy otrzymują zdrowy posiłek. Jednym z produktów, który uzyskał taką opinię, są parówki Balbinki, przygotowane przez Zakłady Mięsne „Pekpol Ostrołęka”. Eksperci z CZD zauważyli, że Balbinki posiadają duże ilości wapnia – niezbędnego, do rozwoju młodego organizmu. „Dwie Balbinki dostarczają prawie 11 proc. dziennego zapotrzebowania na wapń, niezbędnego budulca zdrowych i silnych kości. Dodatkowo dwie Balbinki stanowią blisko
35 proc. dziennego zapotrzebowania na białko. Stanowi to idealne uzupełnienie codziennej diety najmłodszych” – powiedziała Joanna Budna, technolog produkcji Zakładów Mięsnych „Pekpol Ostrołęka”.

W przypadku produktów spożywczych kierowanych do najmłodszych niezwykle istotne jest również jego opakowanie. Powinno być łatwe w użyciu, estetyczne i przyciągające uwagę młodego konsumenta. Opakowanie Balbinek jest kolorowe, złożone z dwóch części, w których mieści się sześć parówek.
Z łatwością opakowanie można przedzielić na dwie części. Dzięki temu dziecko sięga po przekąskę wtedy kiedy ma na to ochotę.


Sugerowana cena detaliczna: 4,00 – 4,50 zł/180 g.

Sposób na Balbinkowe hot-dogi:
Parówkę ugotować i zdjąć folię. Przygotować bułkę nacinając ją wzdłuż. Posmarować ją masłem i podpiec. Następnie doprawić bułkę ketchupem, włożyć plasterki pomidora, ogórka
i parówkę. Górną warstwę polać ketchupem.

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner