CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Nagrody IBBY przyznane. Bardzo biała wrona Ewy Nowak Książką Roku 2009!

Nagrody IBBY przyznane. Bardzo biała wrona Ewy Nowak Książką Roku 2009!

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsza powieść Ewy Nowak, Bardzo biała wrona wydana przez Egmont Polska otrzymała tytuł Najlepszej Książki Roku 2009. Nagrody przyznawane są co roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polską Sekcja IBBY (International Board on Books for Young People). W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 200 tytułów, wygrała powieść Ewy Nowak!

Tytuł Książki Roku 2009 przyznany powieści Bardzo biała wrona Ewy Nowak jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku książki młodzieżowej i dziecięcej. Organizatorzy poprzez kolejne edycje konkursu stawiają sobie za cel promocję wartościowej literacko i artystycznie polskiej książki dla dzieci.

- Bardzo biała wrona to bardzo ważna książka, zasługująca zarówno na uwagę czytelników, jak i środowiska, dlatego ogromnie cieszy nas uznanie wyrażone przyznaniem tej nagrody – mówi Agata Żabowska Product Manager w Egmont Polska. – Ewa Nowak na łamach powieści porusza skomplikowane i niezwykle istotne zagadnienia związane z przemocą w relacjach wśród młodzieży, czy problemami adopcyjnymi, zachowując przy tym jednocześnie charakterystyczną dla siebie lekkość stylu. Fabuła
w połączeniu z tak sprawnym warsztatem literackim sprawia, że książkę czyta się jednym tchem, niczym najlepszej jakości powieści kobiece i to bez względu na wiek czytelnika – dodaje Żabowska.

 Bardzo biała wrona to książka niezwykła pod wieloma względami.  Choć ma formę pasjonującego chiclitu, porusza ważne tematy. Jak radzić sobie
z przemocą w związku? Co to znaczy wierność? Jak oprzeć się presji rówieśników? Autorka w przystępny sposób i bez zbędnego moralizatorstwa potrafi wyjaśnić wiele ważnych kwestii nurtujących czytelników w każdym wieku. Dzięki wciągającej fabule młodzież sięgnie po tę lekturę dobrowolnie i z przyjemnością, jak sięga się po powieści rozrywkowe, a jednocześnie znajdzie w niej wiele wartościowych kwestii, które
z pewnością staną się impulsem do refleksji nad relacjami międzyludzkim

O książce:

 

Ewa Nowak

Bardzo Biała Wrona

ISBN: 978-83-237-7465-5

Oprawa twarda

Data wydania: październik 2009

 

 

Natalia — miła, spokojna dziewczyna poznaje Norberta — sympatycznego z pozoru chłopaka z dobrej muzycznej rodziny. Z każdym dniem związek tej dwójki licealistów staje się czymś, czego żadna dziewczyna nigdy nie chciałaby doświadczyć. Skąd bierze się przemoc w związku? Jak to się dzieje, że zamiast wielkiej miłości przychodzi gorycz i rozczarowanie?
Burzliwy związek Mileny i Witka, pary z powieści Krzywe 10, podsuwa czytelnikom inne pytanie: dlaczego niszczymy to, na czym nam najbardziej zależy? I czym właściwie jest wierność?
Bardzo Biała wrona podejmuje temat niezwykle poważny. Autorka z właściwą sobie przenikliwością wskazuje symptomy, które w zdrowym związku dwojga ludzi pojawić się po prostu nie mogą. Każda dziewczyna, która marzy o prawdziwym uczuciu, powinna sięgnąć po tę powieść — nie po to by zniszczyć romantyczne wyobrażenia, lecz by skonfrontować się z trudnymi doświadczeniami w bezpiecznym świecie literackiej fikcji.

Inne książki autorki:

Krzywe 10, Lawenda w chodakach, Chłopak Beaty, Wszystko tylko nie mięta, Cztery Łzy, Diupa, Pajączek na rowerze, Rezerwat niebieskich ptaków, Kiedyś na pewno, Michał Jakiśtam, Drugi, Lawenda w chodakach i inne.

 

 

O autorce:

Ewa Nowak - pisarka, publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość, popularna wśród młodzieży ze względu na ciepły humor, porusza ważkie dla współczesnej młodzieży problemy i podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

Ukończyła XXXVII LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Następnie Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, wydział rewalidacji, kierunek: pedagogika terapeutyczna. Pracowała jako nauczycielka i pedagog-terapeuta.

 

 

źródło: Egmont

 

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner