CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Naturalnie dobra dla dziecka, idealna dla mamy

Naturalnie dobra dla dziecka, idealna dla mamy


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olejki do kąpieli stały się niezastąpione w kąpieli i pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci. Bardziej doświadczone mamy pamiętają jeszcze zalecenia dotyczące stosowania kąpieli leczniczych dla dzieci na bazie owsianki albo krochmalu, przygotowanego z mąki ziemniaczanej lub ryżowej, który miał łagodzić podrażnienia delikatnej skóry. 

Sposoby sprawdzone przez pokolenia pomagają, ale wymagają czasu i cierpliwości. Tradycyjna kąpiel z krochmalu daje błyskawiczny efekt wygładzenia, dzięki cienkiemu filmowi z mączki, który pozostaje na powierzchni skóry. Taka kąpiel ma właściwości osuszające, nie odżywia jednak i nie nawilża skóry dziecka. W razie wskazań medycznych może być stosowana naprzemiennie z kąpielami nawilżającymi, przygotowywanymi na bazie olejku.

Wybierając kosmetyki dla dziecka rodzice powinni zwracać uwagę przede wszystkim na skład produktu. Zaprzyjaźniony farmaceuta powinien pomóc w analizie opisu na etykiecie. Zdecydowanie należy unikać produktów zawierających sztuczne barwniki i konserwanty, np. parabeny. Idealny olejek dla dziecka, to kosmetyk bez substancji zapachowych, a w szczególności takich, które wywołują reakcje alergiczne. Niestety do tej grupy należy duża część ekstraktów zapachowych pochodzenia naturalnego. Zbawienne dla skóry działanie mają naturalne oleje roślinne, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega.

Niestety, baza wielu kosmetyków dla dzieci to oleje parafinowe, czy wazelina, które są pochodnymi ropy naftowej. Pozostawiają na skórze film, który utrudnia odparowywanie wody i daje poczucie natychmiastowego wygładzenia. Taki olejek nie odżywia jednak naskórka i nie jest nośnikiem cennych, aktywnych składników działających odżywczo w głębi skóry. To też zraża wielu rodziców, którzy nie widzą pozytywnych skutków po zastosowaniu olejku, który kupili zachęceni informacją, że został wyprodukowany z przeznaczeniem do pielęgnacji dziecka.

Zgodnie z obowiązującymi trendami powinniśmy unikać produktów powstających w oparciu o surowce pochodzące od zwierząt bądź z upraw modyfikowanych genetycznie, tzw. GMO. Naturalne i bezpieczne kosmetyki są wolne od substancji etoksylowanych (nazwy zaczynające sie od PEG), silikonów i glikolu propylenowego. Składniki te na szczęście stanowią krótką listę, a producenci zobowiązani są informować o ich wykorzystaniu przy produkcji na etykiecie lub ulotce dostępnej dla konsumenta.

Przykładem idealnego olejku, którego zawiera bogactwo naturalnych składników jest MIA ORGANIC CARE. Zrównoważona receptura zawiera zarówno składniki delikatnie oczyszczające powierzchnię skóry oraz takie, które wnikając w głąb skóry wzmacniają, odżywiają i długotrwale ją nawilżają (olej macadamia, masło shea, ekstrakt z aloesu, kwasy z rodziny omega, fitosterole, trójglicerydy kwasów kaprylowego i kaprynowego). Dodatkowo zawarte w kosmetyku: olej ze słodkich migdałów oraz ekstrakt z aloesu łagodzą świąd i podrażnienia skóry. Co ważne, kosmetyk jest bardzo przyjemny w użyciu. Przy zetknięciu z wodą zmienia się w emulsję, która myje i jednocześnie pielęgnuje delikatną skórę dziecka. Dzięki dobrej konsystencji i delikatnemu zapachowi kosmetyk sprawia, że kąpiel jest przyjemna dla dziecka i opiekuna. Od niedawna olejek MIA jest dostępny w sklepach internetowych oraz w aptekach na terenie całego kraju. Każda mama może go zamówić w najbliższej aptece i otrzymać w ciągu 2 dni.

Jako jedna z pierwszych mam wypróbowała go Agnieszka Cegielska, znana z cyklu Dzień Dobry TVN, prezenterka pogody i mama małego Franka.„Cieszę się, że moda na kosmetyki naturalne dociera do Polski. Przywiązuję dużą wagę do składu produktów pielęgnacyjnych, ale szczególnie istotne są dla mnie kosmetyki dla mojego synka. Olejek MIA zapewnia idealną pielęgnację Franka – sprawia, że jego skóra jest delikatna i wyraźnie odżywiona. Efekty przekonały mnie na tyle, że sama używam tego olejku w codziennej pielęgnacji. Krótko mówiąc, teraz każda mama może śmiało korzystać z kosmetyku idealnego dla swojego synka” – mówi z uśmiechem Agnieszka Cegielska

Pojawienie się na rynku MIA ORGANIC CARE jest początkiem nowego sposobu myślenia o pielęgnacji skóry dziecka i stanowić będzie wyznacznik rozpoczynającego się trendu kosmetyki ‘pronaturalnej’. Każda z nas, sięgając po kosmetyki organiczne o wysokiej jakości i eliminując z koszyka takie, które zawierają sztuczne składniki i konserwanty, przyczynia się do jego upowszechnienia. Tym samym, dajemy sygnał producentom, którzy decyzję o rozpoczęciu produkcji uzależniają od zapotrzebowania rynkowego na określone produkty.

 

 

źródło: otopr.pl


 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA



Nie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner