CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jesteś w ciąży? Planujesz dziecko? Rzuć palenie!

Jesteś w ciąży? Planujesz dziecko? Rzuć palenie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palenie tytoniu podczas ciąży i w okresie poporodowym może poważnie zagrażać zdrowiu oraz życiu matki i dziecka. Co gorsza duża część kobiet palących przed zajściem w ciążę, nie rzuca palenia w trakcie jej trwania. Bardzo często powodem podejmowania takiej decyzji jest brak odpowiedniej motywacji przyszłej matki lub pomysłu na to, jak rzucić palenie tytoniu.

DomZdrowia.pl włączając się w coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu postanowił zachęcić palaczy do rzucenia nałogu. Na uruchomionej specjalnej stronie www.ileprzepalasz.pl ruszył licznik, który pozwoli palaczowi sprawdzić ile pieniędzy „przepala” w ciągu tygodnia, miesiąca lub roku oraz co za tę kwotę mógłby kupić.

Przyszłe mamy będą miały możliwość sprawdzić, ile pieniędzy mogą zaoszczędzić – i np. przeznaczyć na wyprawkę dla malucha. Co więcej DomZdrowia.pl stworzył także Poradnik Rzucania Palenia napisany przez specjalistów dotyczący rzucania palenia oraz jego szkodliwości dla zdrowia. Można go będzie bezpłatnie pobrać na stronie www.ileprzepalasz.pl bądź bezpośrednio na www.domzdrowia.pl.

Przyszłe matki powinny także wiedzieć, jak wielkim zagrożeniem dla płodu są papierosy. Sam dym tytoniowy zawiera ponad 4000 różnych związków chemicznych, z czego ponad 40 to substancje rakotwórcze. Najbardziej toksyczne z nich to DDT (środek owadobójczy), dioksyny (toksyny użyte podczas próby otrucia Wiktora Juszczenki), cyjanek i czad. Substancje te bezpośrednio wpływają na rozwój płodu i mogą upośledzić jego rozwój, spowodować stałe niedotlenienie prowadzące nawet do trwałego uszkodzenia układu nerwowego. Nikotyna zawarta w tytoniu swobodnie przedostaje się przez łożysko do organizmu dziecka. Jest ona również toksyczna, a dodatkowo silnie uzależniająca. Jak wynika z badań, może ona powodować upośledzenie rozwoju układu nerwowego i przyczyniać się do wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Dzięki Poradnikowi Rzucania Palenia, który można pobrać za darmo na stronie www.ileprzepalasz.pl młode matki i kobiety w ciąży uzyskają porady oraz skuteczne terapie pomagające walczyć z nikotynizmem. Poradnik zawiera także przegląd produktów wspierających rzucanie palenia tytoniu, które pomogą kobietom nie mającym odpowiedniej motywacji bądź fizycznie uzależnionym od palenia zerwać z nałogiem i nie zaszkodzą płodowi.

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner