CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Wygoda mimo cięcia

Wygoda mimo cięcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy na świecie pojawia się maleństwo cała uwaga skupiona jest na jego potrzebach. Tymczasem młode mamy wymagają niemniejszej troski o komfort i wygodę, zwłaszcza jeśli mają za sobą cesarskie cięcie. Warto się wówczas zaopatrzyć w poduszkę, która nie tylko łagodzi poporodowe dolegliwości, ale również przydaje się w opiece nad dzieckiem 

W czasie ciąży 
W wyposażeniu każdej przyszłej mamy znajduje się wiele rzeczy mających na celu przynieść jej ulgę lub po prostu ułatwić codzienne funkcjonowanie. Okazują się być szczególnie przydatne zwłaszcza pod koniec ciąży, kiedy brzuch osiąga już spore rozmiary. Wówczas kobieta spędza zdecydowanie więcej czasu w pozycji siedzącej lub leżącej. Najlepiej, kiedy ma do dyspozycji wygodne meble i łóżko, jednak nie zawsze mogą one zagwarantować pełny komfort. W takiej sytuacji niezastąpiona jest specjalna poduszka w kształcie litery C zwana Cebuszką. Jej wypełnienie, które stanowią drobne mikroperełki, łatwo dostosowuje się do kształtu ciała oraz zapewnia doskonałe podparcie. – Ja zawsze zasypiam ze swoją Cebuszką. Wcześniej używałam kilku poduszek, które układałam sobie w nogach, za plecami i pod głową. Problem polegał na tym, że ich liczba dochodziła nawet do siedmiu sztuk, przez co trudno było zapanować nad ich przemieszczaniem się – mówi Magda, mama 4 miesięcznego Pawełka. Poducha może być również wykorzystywana do podparcia karku czy brzucha kiedy przyszłej mamie trudno jest przyjąć wygodną pozycję w czasie odpoczynku.

Po cięciu
Młode mamy, które mają za sobą poród poprzez cesarskie cięcie, potrzebują pomocy w opiece nad maleństwem w czasie połogu, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsze dziecko. Najczęściej problemy pojawiają się przy karmieniu piersią. Wymaga to bowiem wprawy oraz, co najważniejsze, przyjęcia pewnej pozycji, co dla kobiet po cesarskim cięciu może być trudne lub nawet niewskazane. Dobrze jest mieć w tej sytuacji Cebuszkę, która pomoże w utrzymaniu pożądanego położenia dziecka oraz posłuży jako podparcie dla mamy. Na początek dobra jest pozycja leżąca, ponieważ nie obciąża kręgosłupa i mięśni. Wystarczy położyć się na boku i przysunąć malca do piersi, pamiętając jednocześnie o wygodnym podparciu głowy. Jeśli chodzi o karmienie na siedząco, trzeba zadbać o to, by rana nie była w żaden sposób uciskana, ponieważ może to wywołać ból. Dlatego najlepiej osłonić ją poduszką i dopiero na niej ułożyć dziecko. Jeśli rana nadal boli można spróbować karmienia w tzw. pozycji spod pachy, podpierając malca Cebuszką.

Okazuje się, że poza karmieniem jest jeszcze kilka innych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Chodzi tu o każdą czynność, która angażuje mięśnie brzucha. Na kichanie czy śmiech nic się nie poradzi ale np. wstawanie z pozycji siedzącej i leżącej to całkiem inna sprawa. Jeśli tylko jest to możliwe należy unikać wszelkiego rodzaju obciążeń. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest poduszka, która podpiera górną część ciała w czasie siedzenia. Dzięki temu ciało przyjmuje taką pozycję, która nie wymaga dużego napięcia mięśni brzucha kiedy chcemy się podnieść.

Nie tylko dla mamy
Rozwiązania, które służą nie tylko jednej osobie i nie tylko w jednej sytuacji są bezcenne. Z jednej strony pozwalają zaoszczędzić pieniądze i miejsce, a z drugiej stają się godnym polecenia przedmiotem codziennego użytku. Nie inaczej rzecz się ma w przypadku Cebuszki, która w czasie ciąży pomaga przyszłej mamie zasnąć, po porodzie ułatwia karmienie dziecka, natomiast kiedy ma już ono kilka miesięcy, przydaje się w nauce siadania. Wówczas zamienia się ona w swego rodzaju zabezpieczenie przed stłuczeniami, na które dziecko jest narażone w czasie pierwszych nieudanych prób.
Oczywiście przez cały czas, również kiedy malec już podrośnie i nie będzie jej potrzebował, może zamienić się w zwykłą poduszkę relaksacyjną. –Zarówno ja, jak i mój mąż, używamy jej w czasie oglądania telewizji lub czytania książki. Możliwe, że nasza rodzina wkrótce się powiększy. Wtedy znowu skorzystam podstawowych funkcji Cebuszki – mówi Dominika, mama 2 letniej Kasi.
 

 

 

źródło: otopr.pl 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner