CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak wybrać biustonosz na czas ciąży i karmienia

Jak wybrać biustonosz na czas ciąży i karmienia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W okresie ciąży, a później w czasie karmienia, wybrany przez kobiety biustonosz musi zmierzyć się z wieloma problemami: zależy od niego wygodne karmienie, prawidłowa laktacja oraz zachowanie pięknych piersi. Radzimy jak wybrać właściwy biustonosz podczas ciąży oraz na czas karmienia maluszka.


Właściwy dobór rozmiaru 

Podstawą sukcesu jest dobrze dopasowany rozmiar biustonosza. Ściśnięty biust nie wygląda atrakcyjnie, a zbyt ciasna miseczka może doprowadzić nawet do zastoju pokarmu. Tymczasem statystyki podają, że aż 75 procent kobiet nosi źle dobrany rozmiar biustonosza. Odpowiedni wybór biustonosza nie jest wcale prosty. W czasie ciąży i karmienia miseczka i obwód biustonosza zwiększają się o rozmiar lub dwa, co wymaga zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Warto w takiej sytuacji skorzystać z produktów firm, które specjalizują się w produkcji bielizny wyłącznie na okres ciąży i karmienia, np. cenionej na świecie marki Bravado Designs dostępne w sklepie www.babymama.pl . Biustonosze Bravado! polecają konsultanci laktacyjni oraz położne. Dodatkową rekomendacją jest fakt, iż biustonosze tej marki wybrały znane aktorki min. Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker, Jessica Alba, Jennifer Garner czy Cate Blanchett.

Odpowiedni krój

W czasie ciąży i laktacji warto na jakiś czas zrezygnować z biustonosza z fiszbinami: twarde elementy mogą spowodować zablokowanie kanalików mlecznych, a w konsekwencji nawet miejscowy zastój pokarmu. Piersi w tym okresie stają się wyjątkowo wrażliwe, dlatego też warto wybrać biustonosz bezszwowy, lub przynajmniej zwrócić uwagę na umiejscowienie szwów, aby nie drażniły brodawek.

Materiał

Najlepiej sprawdzają się biustonosze z włókien naturalnych - gwarantują przepływ powietrza, szybkie schnięcie, nie powodują bolesnych podrażnień i umożliwiają oddychanie skóry. Warte polecenia są również biustonosze wykonane z nowoczesnych, „oddychających” dzianin, np. z mikrofibry: szybką schną, nie sztywnieją po zaschnięciu mleka oraz odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Dostęp do piersi

Biustonosz w okresie laktacji powinien umożliwiać wygodne karmienie, dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na łatwy dostęp do piersi. Szczególnie polecane są biustonosze z odpinaną miseczką, umożliwiające dyskretne karmienie dziecka. Warto też zwrócić uwagę na to, by zapięcie było proste, aby można je rozpiąć jedną ręką. To ważne ze względu na Twoją wygodę i bezpieczeństwo dziecka.

Kwestia spania

Kiedy w nocy z przepełnionych piersi wypływa mleko, dużą ulgę może przynieść wygodny biustonosz, w który można dodatkowo włożyć wkładki laktacyjne. Szczególnie godne polecenia są biustonosze sportowe.
Możliwość wyboru

Warto także pamiętać, że biustonosz musi się nam po prostu podobać, wówczas czujemy się nie tylko komfortowo ale i kobieco. Bogata oferta biustonoszy Bravado! obejmuje rozmiary od 70 B aż po 105 H: znajdą tu coś dla siebie zarówno orędowniczki bielizny klasycznej (seria Lifestyle), jak i panie o pełniejszych kształtach (seria Supreme). O tym jak bardzo sexy może być bielizna dla kobiet w ciąży i karmiących świadczy seria Sugar&Spice oraz ekskluzywna linia Exquisite. Kobietom ceniącym sportowy styl życia z pewnością przypadnie do gustu bawełniana seria Original.


Kolekcja biustonoszy Bravado! dostępna jest w sklepie: www.babymama.pl

 

 

źródło: otopr.pl


 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner