CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

 Remus i Romulus też pili mleko

Remus i Romulus też pili mleko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że starożytni założyciele Rzymu: Remus i Romulus swoje sukcesy i heroiczną siłę zawdzięczają m.in. piciu mleka? Jak głosi legenda, jako niemowlęta zostali oni znalezieni przez wilczycę, która wykarmiła ich swoim mlekiem. Wyrośli na dwóch silnych, zdrowych, młodych mężczyzn. Jeśli chcesz, aby twoje dzieci wyrosły na ich podobieństwo? Od najmłodszych lat podawaj dziecku mleko. 

Jest ono jednym z najbardziej wartościowych napojów. Wartość odżywczą, mleko zawdzięcza obecności takich składników jak białko, tłuszcz mleczny, laktoza (czyli cukier mleczny), witaminy i sole mineralne. Wszystkie te składniki są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka. 

Jakie mleko wybrać?

Polski rynek jest nasycony różnymi rodzajami mleka. Najbardziej znane i najczęściej kupowane jest mleko krowie, które dzieli się dodatkowo w zależności od zawartości tłuszczu (0,5%, 1,5%, 2%, 3,2%). Aby pozbyć się z mleka szkodliwych bakterii jest ono poddawane obróbce termicznej, dzięki której rozróżniamy mleko pasteryzowane (podgrzewane do 100ºC) i UHT (135-150ºC). Dla naszego dziecka najlepsze byłoby mleko o największej liczbie witamin i o najmniejszej ilości bakterii.
W ladach chłodniczych polskich sklepów znajdziemy ZIMNE MLEKO firmy ZUH ROBICO. Poddano je unikalnemu procesowi mikrofiltracji, czyli mechanicznej metodzie oczyszczania mleka poprzez odfiltrowanie 99,9% zawartych w nim bakterii oraz drobnoustrojów. Dzięki temu procesowi, mleko nie musi być pasteryzowane w wysokich temperaturach. Ogrzewa się je w temperaturze 72ºC stopni przez kilkanaście sekund. Takie mleko ma niezmieniony smak i zapach.
Bez obawy i wcześniejszego gotowania ZIMNE MLEKO można pić nawet prosto z butelki. ZIMNE MLEKO nalewane jest w jednorazowe szklane butelki. Takie opakowanie najlepiej chroni walory smakowe i zapachowe produktu.

ZIMNE MLEKO dla całej rodziny

ZIMNE MLEKO firmy ZUH ROBICO mogłoby znaleźć się w codziennej diecie całej rodziny. Zawiera ono witaminy z grupy B, m.in. B1, B2, B6, B12. Aktywują one enzymy regulujące metabolizm komórkowy oraz uczestniczą w procesach zachodzących się w organizmie. O witaminach z grupy B mówi się potocznie, że są dobre na wszystko, wpływają bowiem na ogólny stan zdrowia. Wraz z witaminami z grupy B istotną rolę w prawidłowym rozwoju organizmu odgrywa także kwas foliowy. ROBICO zawiera również witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, tj. A, D, E. Mleko to także cenne źródło najlepiej przyswajalnego wapnia i fosforu. Proporcje w jakich występują w nim te dwa składniki mineralne, są wysoce korzystne i decydują o ich przyswajalności.
5 szklanek mleka dziennie w pełni zabezpiecza dobowe zapotrzebowanie człowieka na wapń. Dzieci, które od najmłodszych lat piją mleko nie mają problemów z niedoborem wapnia, a co za tym idzie łamliwością kości. ZIMNE MLEKO zachowuje walory mleka "prosto od krowy" i jest tak czyste, że można je pić nawet bez gotowania.

 

 

źródło: otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner