CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Witaminy K i D dla niemowląt

Witaminy K i D dla niemowląt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preparaty Vita-K i Vita-D – witaminy w mikrodawkach przeznaczone dla niemowląt karmionych piersią uzyskały rekomendacje Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. 

Witamina K i D występują w śladowych ilościach w pokarmie kobiety. Dlatego u niemowląt, karmionych w pierwszych miesiącach życia wyłącznie piersią, zaleca się codzienne doustne uzupełnianie witaminy D i K w ściśle określonych dawkach.Witamina D

Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów w Dziedzinie Pediatrii z 2004 roku, każde niemowlę karmione piersią powinno otrzymywać witaminę D w dawce 400 j.m. (jednostek międzynarodowych) na dobę. Taka ilość odpowiada jednej kapsułce otwieranej typu „twist-off” preparatu VITA D.
Witamina D odgrywa istotną rolę w utrzymaniu właściwych stężeń oraz proporcji wapnia i fosforu w organizmie. Jest niezbędna do właściwego rozwoju oraz kondycji kości i zębów. Niedostateczna podaż witaminy D może prowadzić do krzywicy i innych zaburzeń mineralizacji tkanki kostnej. Należy pamiętać, że synteza skórna witaminy D może być niewystarczająca, ze względu na niskie nasłonecznienie oraz powszechne obecnie stosowanie filtrów UV.
Vita-D to pierwsza na rynku witamina D dla niemowląt karmionych piersią w kapsułkach otwieranych "twist-off" do podawania doustnego, w mikrodawkach. Preparat Vita D kapsułki jest wygodny w użyciu, higieniczny, a także bezpieczny - bez ryzyka przedawkowania. Przeznaczony jest do codziennego stosowania w domu w celu zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania niemowlęcia na witaminę D.

Vita D = opakowanie 30 szt = ok. 17, 00 PlnWitamina K

Zgodnie z zaleceniami Krajowego Konsultanta oraz Zespołu Ekspertów w Dziedzinie Pediatrii z 2007 roku, wszystkim noworodkom tuż po urodzeniu podaje się domięśniowo jednorazową makrodawkę witaminy K w szpitalu (0,5 mg). Niemowlętom karmionym piersią zalecane jest codzienne doustne uzupełnianie witaminy K w mikrodawkach od 8 doby życia do ukończenia trzeciego miesiąca życia, w ilości 25 μg na dobę.

Witamina K jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Jest odpowiedzialna za prawidłową krzepliwość krwi, prawidłowy metabolizm wapnia, ma też właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Na możliwość niedoboru narażone są niemowlęta karmione piersią, ponieważ w ich jelicie grubym znajdują się bifidobakterie, które nie produkują witaminy K, a pokarm matki zawiera zbyt małe ilości tego składnika. Dlatego też podawanie witaminy K w tym okresie jest tak ważne.

Kapsułki "twist-off" Vita K są wygodne i bezpieczne, zapewniają precyzyjne dawkowanie bez ryzyka przedawkowania.

Vita K = opakowanie 30 szt. = ok. 33, 00 PlnJUŻ W TEJ CHWILI DO WIOSNY 2010 W SPRZEDAŻY BĘDĄ

WITAMINOWE ZESTAWY PROMOCYJNE

ZAWIERAJĄCE 2 OPAKOWANIA VITA K I GRATISOWE OPAKOWANIE VITA D

 

źródło: otopr.pl


 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner