CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Dobra niania - czyli kto?

Dobra niania - czyli kto?

 

 

 

 

 

                        

 

 

 

                 

                   Każdy rodzic dba o dobro swojego dziecka i o to by nic mu się nie stało, dlatego też należy dokładnie zadbać o to by osoba, która ma zająć się dzieckiem była odpowiednia. Wielu ludziom wydaje się, że bycie nianią to bardzo proste, nie wymagające żadnych kwalifikacji zajęcie.

 

 

Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej, ponieważ okazuje się, że nie każdy ma do tego predyspozycje. Niania powinna odczuwać radość i przyjemność z tego co robi, gdy jest inaczej to znaczy, że powinna zająć się czymś innym. Dobra niania powinna dać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Powinna także potrafić wyznaczyć bezpieczną granicę dla rozwoju, zabawy oraz własnej relacji z dzieckiem i jego rodzicami. Istotnym elementem jest umiejętność komunikacji niani z rodzicami i ich dzieckiem. Niania powinna konsekwentnie postępować z maluchem.

 

 

Gdy zachowanie dziecka jest niewłaściwe i widać, że buzują w nim negatywne emocje to powinno to dać niani sygnał do tego, że dziecko potrzebuje jej pomocy. Jeśli niania takie zachowanie postrzega jako atak na jej osobę (powoduje to, że samoczynnie się broni ) sprawia, że jej relacje z dzieckiem stają się coraz gorsze.

 W tym momencie toczy się między nimi walka, z której obydwoje wyjdą poszkodowani. Duże znaczenie mają relacje z rodzicami dziecka. Gdy są one oparte na wzajemnym szacunku się i zaufaniu to wzmacniają w tedy więzi obydwu stron z maluchem.

 

Podsumowując niania powinna: lubić dzieci i to co robi, uczyć się od nich i stale zwiększać swoją wiedzę na ich temat, dość często i szczerze rozmawiać o dziecku z jego rodzicami lub osobami, które mogą dać jej wsparcie, szanować rodziców i ich dziecko oraz swoim zachowaniem i postawą życiową wzbudzać w nich poczucie zaufania. Spełniając te wszystkie zasady niania da poczucie bezpieczeństwa sobie samej i otoczeniu, to jest podstawą dla prawidłowego i wszechstronnego rozwoju dziecka.

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner