CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

„Supercyfry”, czyli super magazyn dla super dzieci! Nowe czasopismo w portfelu Egmontu.

„Supercyfry”, czyli super magazyn dla super dzieci! Nowe czasopismo w portfelu Egmontu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 „Supercyfry” to miesięcznik adresowany do dziewczynek i chłopców w wieku od 3 do 6 lat, które fascynują się cyframi, lubią rozwiązywać łamigłówki, proste zadania matematyczne, przestrzenne i uwielbiają rysować. O tym, że liczenie jest ważne wszyscy dobrze wiemy, ale czy nauka liczenia może być przyjemna? – Oczywiście, wystarczy tylko sięgnąć po „Supercyfry”!

 

Pismo „Supercyfry” oparte jest na ciekawym pomyśle, rozwijającym dziecięcą wyobraźnię. Bohaterami występującymi na jego łamach jest dziesięć cyfr obdarzonych w szczególne właściwości. Każda z nich ma inny kolor i inne możliwości, np. cyfra 0 jest jasnozielona i  może sprawić, że znikają różne przedmioty lub znika ona sama. Cyfra 1 jest fioletowa i może dodawać lub odejmować jeden przedmiot, pomniejszać lub powiększać o jeden pozostałe cyfry, 2 jest pomarańczowa i pomaga innym cyfrom, np. ustawić przedmioty w odpowiedniej kolejności. Te logicznie skonstruowane zasady i zespoły cech wydają się oczywiste dla dorosłych, a dzieci
w przystępny sposób wprowadzają w matematyczny świat. Czytelnicy czasopisma „Supercyfry” nazywani są agentami  i wraz z bohaterami – supercyframi mają  do wykonania specjalne zadania, dzięki czemu aktywnie spędzają czas przy piśmie. Wśród zadań-misji znajdują się: proste działania matematyczne, ćwiczenie pisania cyfr i rysowania różnych figur
i kształtów, szukanie różnic, przedmiotów kojarzących się z daną cyfrą, dopasowywanie do siebie właściwych elementów, puzzle i wiele innych. W ten sposób w formie bardzo atrakcyjnej zabawy dzieci odkrywają świat matematyki, ćwicząc swoje umiejętności, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość.

 

Oprócz stron z zadaniami w każdym numerze magazynu znajdują się proste piosenki oraz opowiadania, których bohaterami są cyfry. Również rodzice i opiekunowie znajdą miejsca adresowane specjalnie do nich; dodatkowe pomysły i podpowiedzi jak można bawić się z dziećmi i jednocześnie rozwijać ich umiejętności matematyczne z pewnością będą bardzo inspirujące.

 

Co miesiąc w piśmie ogłaszany będzie nowy konkurs z nagrodami. Do każdego numeru wydawca dołączać będzie brantowaną zabawkę, zgodna z linią pisma. „Supercyfry” to czasopismo, którego treść odwołuje się do serialu animowanego „Numberjacks”, emitowanego w kanale CBeebies. Wprowadzeniu pisma towarzyszy kampania telewizyjna w stacji TVP, TVN, Jetix , MiniMini; TVN Style oraz reklamy autopromocyjne w pismach własnych Egmontu. Planowaniem mediów zajął się dom mediowy MPG, zaś kreację przygotowała Agencja DSK.

 

 źródło: Egmont

 

 

 

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner